3 ciekawe gry na GBA

3 ciekawe gry na GBA

Konsola GBA, to przenośna konsola firmy Nintendo. W Polsce nie zdobyła tak wielkiej popularności jak inne konsole, ale na świecie była to popularna przenośna konsola do gier, która zastąpiła konsole GBC. Posiadała dużą bazę gier w tym kilka fajnych tytułów ekskluzywnych, wiele popularnych i cenionych przez graczy w tamtym czasie gier doczekało się swojej wersji na GBA, oczywiście z ograniczeniami jakie miała ta konsola. Jak wspomniałem GBA miało w swojej bazie wiele ciekawych tytułów, więc wymienienie wszystkich byłoby trudne. Ciekawymi tytułami, w które można zagrać nawet teraz, chociażby na emulatorze, jeśli kwestie graficzne są drugorzędne są na przykład:.
1. Duke Nukem Advance
Gra Duke Nukem to jedna z najpopularniejszych starych gier, którą gracze bardzo ciepło przyjęli. Bohater, który w różny sposób eliminował setki kosmitów dodatkowo komentując to na swój sposób sprawiło, że stał się bardzo charakterystyczny i rozpoznawalny. Gra Duke Nukem miała swoją premierę w 1991 roku, ale to nie ta wersja dała grze taką popularność, Grą którą pokochali gracze była gra Duke Nukem 3D z 1996 roku. Gra stała się tak popularna że doczekała się tytułów ekskluzywnych między innymi na PSX oraz GBA. Wersja z GBA miała swoją premierą dość późno, bo aż 6 lat po premierze wersji Duke Nukem 3D (2002), jednak gracze i tak cieszyli się, że mogli zagrać w tą popularną grę w wersji przenośnej. Oczywiście nie przebiła wersji z 1996 roku, ale i tak bardzo podobała się graczom, miała wszystko co w Duke Nukem najlepsze – rzeź, anihilacja przeciwników, sekrety i komentarze głównego bohatera. Ponadto spory arsenał broni i klimat z Duke Nukem. Bardzo ciekawa gra w którą warto zobaczyć nawet obecnie, a jeśli jakimś cudem fani tej gry ominęli ten tytuł, to należy go obowiązkowo nadrobić rozczarowania nie będzie, a przynajmniej jeśli chodzi o gameplay, bo jeśli chodzi o grafikę już w dniu premiery była przestarzała, a teraz widać to jeszcze dobitniej.
2. Tekken Advance
Wspomniałem wcześniej, że popularne gry często dostawały swoją wersję na GBA i Tekken Advance jest kolejnym przykładem. W grze było do wyboru 10 bohaterów z czego jednego Heihachi Mishima należało odblokować przechodząc tryb Arcade wszystkimi bohaterami. Gra oferowała pewien tryb combo, jednak nie był on tak rozbudowany jak na PSX, czy PS2, był na miarę możliwości konsoli GBA. Grafika również na miarę możliwości GBA, czyli już w dniu premiery, która miała miejsce w 2001 roku odstawała graficznie. Dla fanów Tekken tytuł obowiązkowy, dla fanów bijatyk do polecenia pod warunkiem, że grafika nie gra kluczowej roli i są wstanie zaakceptować pewne ograniczenia wynikające ze sprzętu. Jedna z ciekawych gier na GBA, którą śmiało można polecić.
3. Teenage Mutant Ninja Turtles (TMNT) 2003
Gra miała swoją premiere na kilku platformach między innymi na PS2, jednak wersja z GBA trochę się różniła. Popularne żółwie ninja miały swoje gry już na konsolach starszych, wcześniejszej generacji np. NES, SNES, czy poprzedniczki konsoli GBA – GBC. Tradycyjnie jak w grach o żółwich do wybory jest jeden z 4 żółwi, a każdy z nich ma swój styl walki i inną broń. Typowa gra beaten up, gdzie przechodzi się kolejne poziomy pokonując wrogów i walcząc z bossami i tak aż do finałowego poziomu i walki z ostatnim bossem, którym jest Shredder. Gra ciekawa i na pewno godna uwagi, jeśli ktoś lubi gry tego typu. Żeby dać porównanie i obraz jak wygląda gra można ją porównać do popularnej wersji TMNT z konsoli SNES. Jak to w przypadku GBA gra odstawała graficznie od ówczesnych standardów, ale grało się przyjemnie i jeśli grafika nie jest problemem, a gry typu beaten up są w kręgu zainteresowań, to śmiało można zagrać w TMNT 2003 na GBA.
Jak wspomniałem na początku baza ciekawych i godnych polecenia gier na GBA jest spora, ale też w dużej mierze zależy od gustu graczy, bo każdy lubi inny rodzaj i gatunek gier. Myślę jednak, że 3 wyżej wymieniony gry nadają się do gier godnych polecenia.

Co powinieneś wiedzieć o grze Counter Strike?
Battlefield – ekscytująca rozgrywka multiplayer i złożony system klas postaci
Minecraft – od prostoty do nieograniczonej kreatywności

Dodaj komentarz