5 powodów, dlaczego potrzebujesz podkładki pod laptopa

5 powodów, dlaczego potrzebujesz podkładki pod laptopa

Komputery stacjonarne coraz częściej są zastępowane laptopami. Możliwość zabrania sprzętu ze sobą, szybkość i wygoda… Niestety praca przy laptopie ma też minusy. Znasz tę sytuację, kiedy ból pleców i karku skutecznie psuje Twój dzień? Mimo to dalej pracujesz z laptopem na kanapie, czy w fotelu. Nachylona pozycja ciała, głowa i szyja wyciągnięte w kierunku ekranu… Nie jest to dobre dla zdrowia kręgosłupa. Na szczęście z pomocą przychodzi podkładka pod laptopa. Świetnie sprawdzi się podczas pracy w domu i biurze, czy przeglądania Internetu w czasie wolnym.

1. Komfort dla oczu i kręgosłupa

Podczas pracy przy laptopie często jesteśmy zbyt pochłonięci pracą, aby zwracać uwagę na prawidłową pozycję ciała. Garbimy się, nachylamy, przybieramy nienaturalne dla kręgosłupa pozycje. Na efekty nie trzeba długo czekać: bóle głowy, szyi, karku, pleców, napięte mięśnie. Podkładka pod laptopa pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała. Dzięki podkładce laptop stoi stabilnie, zaś ekran znajduje się na wysokości wzroku. Praca od razu stanie się bardziej komfortowa. Najlepsze są podkładki antypoślizgowe z możliwością regulacji wysokości, co jest szczególnie ważne dla osób pracujących przy laptopie kilka godzin dziennie. Regulacją kąta nachylenia podkładki zredukuje także odblaski na ekranie, które prowadzą do zmęczenia oczu i bólów głowy.

2. Dłuższa żywotność laptopa

Podkładki pod laptopa często wyposażone są w wiatraczki chłodzące. Kiedy stawiasz laptop na łóżku, podłodze, stole, dywanie, kocu, pozbawiasz swój sprzęt możliwości cyrkulacji powietrza. Przegrzewanie laptopa skróci jego żywotność, a naprawa nie zawsze będzie opłacalna. Zakup podkładki będzie zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.

3. Zwiększona produktywność

Praca na laptopie bez podstawki prowadzi do szybszego męczenia się organizmu. Zła postawa ciała, dyskomfort w oczach. Podkładka pod laptopa umożliwi Ci indywidualne dostosowanie pozycji ciała. Komfort pracy i wygodna pozycja przełożą się na lepszą produktywność. Zamiast ciągle rozpraszać się i myśleć o bólu karku możesz skupić się na swoich zadaniach.

4. Wielofunkcyjność

Podstawki pod laptopa przybierają rozmaite kształty i mogą być wielofunkcyjne. Jeżeli lubisz mieć pod ręką ulubioną kawę, czy zależy Ci na szybkim dostępie do notatek, dysku USB, telefonu, bez problemu znajdziesz podstawkę, która stanie się Twoim małym przenośnym centrum dowodzenia.

5. Idealny kompan w podróży

Jeśli często odbywasz podróże biznesowe, kontakt z partnerami i współpracownikami jest na pierwszym miejscu. Podstawkę pod laptopa możesz zabrać ze sobą. Dzięki lekkości i kompaktowości bez problemu schowasz ją do walizki, czy torby podróżnej.

6. Ochrona przed zalaniem

Podstawki pod laptopa często wyposażone są w specjalny bufor. Sama już ramka i ustawienie sprzętu wyżej ponad biurkiem pozwala go zabezpieczyć i uchronić przed zalaniem. Stawiając laptop na podstawce, chronisz go przed niefortunnym uszkodzeniem.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz