BlueStacks i Emulacja gier na androida

BlueStacks i Emulacja gier na androida

Obecnie rynek gier na androida przeszedł niezwykłą rewolucję. To, jak bardzo zmieniły się gry na telefony komórkowe w przeciągu ostatniej dekady, jest niesamowite. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenia te mają nadal pewnie ograniczenia, takie jak podzespoły w nich zawarte czy pojemność akumulatora. Można oczywiście przesiadywać długie godziny, będąc podłączonym do ładowarki, ale wiąże się z tym szybka eksploatacja telefonu.

Emulacja, czyli jak ułatwić sobie życie?

Korzystanie z aplikacji umożliwiającej emulację daje nam niebywałe korzyści. Po pierwsze, nasze urządzenia przeznaczone w głównej mierze do komunikacji będą w idealnym stanie. Baterii starczy nam na dłużej, co wiąże się też z pewnymi oszczędnościami. Pamiętajmy, że coraz częściej w salonach otrzymać możemy telefony bez wymienialnej baterii. Korzystanie z emulatorów w celach czysto rozrywkowych jest zatem dobrą alternatywą dla tych osób, które posiadają właśnie taki telefon. Drugim dobrym aspektem, który warto poruszyć, jest obejście wymagań niektórych gier. Nie wszystkie mogą zostać uruchomione bezproblemowo na niektórych modelach smartfonów – chociażby ze względu na zbyt małą liczbę rdzeni procesora. Te i wiele innych aspektów można z łatwością obejść, korzystając z odpowiedniego emulatora do gier na androida!

BlueStacks, czyli najlepszy emulator do gier.

Spośród wszystkich dostępnych emulatorów, to właśnie BlueStacks należy do najczęściej stosowanych przez środowisko graczy. Nie dzieje się tak bez powodu, ponieważ oferuje on naprawdę wiele możliwości. Chyba najbardziej wychwalanym atutem tego typu emulatorów jest możliwość grania myszką i klawiaturą. Ta aplikacja umożliwia również grę, za pomocą kontrolera. Oczywiście jest jeden mankament związany z tym rozwiązaniem. Musimy pamiętać, że grając w grę multiplayer, trafimy na graczy korzystających ze smartfonów. Używanie myszki w fpsach może niezwykle poirytować użytkowników tych urządzeń, gdyż nasza reakcja zapewne będzie szybsza. Można oczywiście uznać to za plus, nie mniej psuje to na pewno zabawę innym. Jakie zatem korzyści przynosi nam w skrócie BlueStacks?

  • Tryb strzelania – Pozwala na poprawę celności za pomocą urządzeń peryferyjnych, tj. Klawiatura i myszka.
  • Multi instalacja – Dzięki tej opcji będziesz mógł obsługiwać kilka gier na raz.
  • Wysoka wydajność – Twoje FPS zapewne będą większe niż na urządzeniu mobilnym

Nie jest to oczywiście wszystko, ale są to punkty według mnie najważniejsze, które posiadać powinien każdy emulator tego typu. Do aplikacji możemy przerzucać pliki bezpośrednio z naszego komputera. BlueStacks możemy mieć w wersji darmowej, jak i premium. Ta pierwsza sprawia, że co jakiś czas wyświetlane będą reklamy. Nie są one jednak aż tak natarczywe, dzięki czemu korzystanie z emulatora nadal jest wygodne i przyjemne. Wymagania sprzętowe BlueStacks nie są wielkie. Dzięki czemu powinieneś móc zagrać w każdą dostępną na Androida grę, bez większych problemów.

Podsumowanie

Emulatory świetnie spisują się na polu walki pierwszoosobowej. Mowa tu oczywiście o strzelankach, gdzie ułatwić można sobie rozrywkę dzięki myszce i klawiaturze. Za przykład może posłużyć gra Call of Duty Mobile. Jest to mobilny odpowiednik Warzone z gatunku battle royale. Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz zagrać w wersję pecetową, może warto pochylić się nad wersją na androida? BlueStacks oferuje niezwykle szeroką liste gier, ogranicza nas jedynie chęć poznawcza. Emulowanie gier na Androida ma swoje plusy, a lista minusów jest niemal pusta. Trudno bowiem znaleźć minus w aplikacji tak bardzo ułatwiającej nam dostęp do produkcji, w które chcielibyśmy pograć bez większych problemów.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz