Co to jest Smartwatch?

Co to jest Smartwatch?

Rozwój technologii widoczny jest wszędzie dookoła. W ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się Smartwatche. Zastępują one klasyczne zegarki i często przypominają gadżety rodem z filmu o Agencie 007. Czy jest Smartwatch i jakie są jego możliwości?

Czym jest Smartwatch?

Smartwatch to następca tradycyjnego zegarka na rękę. Ten gadżet nie tylko wygląda intrygująco, ale także może spełniać wiele funkcji. Jego wielkim atutem jest kompatybilność z telefonem komórkowym. Odbywa się to za pomocą łączą Bluetooth. Dzięki tym wyjątkowym urządzeniom obsługa smartfonu może odbywać się bez wyciągania go z kieszeni. Smartwatch posiada własny system operacyjny i oferuje takie funkcje jak:

  • licznik kroków
  • nawigacja GPS
  • pomiar tętna
  • zegar oraz datownik
  • aparat
  • odczytywanie maili i SMS
  • dyktafon
  • licznik spalonych kalorii
  • korzystanie z social mediów
  • odbieranie połączeń

Wszystkie te funkcje prowadzą do niezwykłej wygody i udogodnień. Podczas gdy telefon bezpiecznie spoczywa w kieszeni lub plecaku, możliwy jest stały kontakt z internetowym światem. Może to mieć również ważne znaczenie w przypadku, gdy korzystanie z telefonu komórkowego byłoby niestosowne (np. na ważnych spotkaniach firmowych), a korzystanie ze Smartwatchu nikomu nie rzuci się w oczy. Funkcje pomiary tętna, faz snu i liczby kroków stanowią doskonałą motywację to aktywności fizycznej, która jest zbawienna dla naszego zdrowia.

Należy mieć świadomość, że nie każdy Smartwatch jest kompatybilny z każdym smartfonem. Dlatego też przed zakupem, należy dokładnie sprawdzić możliwości łączenia tych dwóch urządzeń. Dużym udogodnieniem i zjawiskiem, o którym jeszcze kilka lat temu mogliśmy tylko marzyć, jest dokonywanie płatności zegarkiem. Jest to możliwe właśnie dzięki Smartwatchom i odbywa się to w sposób zbliżeniowy. Większość tych niesamowitych gadżetów jest też wodoodporna i posiada wymienialne paski. Pozwoli to na zmianę wyglądu swojego ulubionego nowoczesnego zegarka. Dzięki temu będzie on zawsze pasował to całości ubioru.

Smartwatch a Smartband

Inteligentny zegarek w postaci Smartwatcha oferuje bardzo dużą liczbę funkcji. Jego prostszą formą jest Smartband. Jest to opaska na nadgarstek, która skupia się na pomiarze parametrów związanych z aktywnością fizyczną. Smartband skupia się na pomiarze liczby przebytych kroków, pokonanym dystansie oraz liczbie spalonych kalorii. Wszystkie te funkcje posiada również Smartwatch. Różnica jest jednak cena. W związku z tym, że sportowa opaska ma znacznie mniej funkcji od inteligentnego zegarka, cechuje ją znacznie niższa cena.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz