Dodatki do Google Workspace Marketplace. Gmail Mail Merge.

Automatycznie zapisany szkic

GMAIL MAIL MERGE DLA GOOGLE.

Dodatek z oferty Google Workspace Marketplace, figurujący pod nazwą Mail Merge with Attachments, można przetłumaczyć jako “korespondencję seryjną z załącznikami”.

Jego działanie polega na tym, że możemy:

  1. wysyłać spersonalizowane maile, korzystając z rozbudowanej funkcji Gmail Mail Merge,
  2. dołączać różnego typu załączniki do wiadomości w postaci plików,
  3. planować wysyłanie wiadomości “na później”,
  4. używać funkcji obsługi DW i UDW,
  5. śledzić to, czy wysłane przez nas wiadomości zostały odebrane czy też pominięte lub odrzucone przez adresata.

FUNKCJE KORESPONDENCJI SERYJNEJ DLA GMAILA.

Używając tej opcji, tak jak do tej pory możemy liczyć na to, że wysyłane przez nas wiadomości, będa spersonalizowane. Jednak zasadniczą korzyścią płynąca z programu Mail Merge with Attachments jest to, że w polach e-maila – DW lub UDW – jest dla odbiorcy widoczny tylko adres jego skrzynki mailowej, a nie pozostałych osób, do których także przesłaliśmy elektroniczny list. Śledzenie wiadomości e-mail, pomoże dokładnie się dowiedzieć tego, kiedy wybrana przez nas osoba, otworzyła wysłaną do niej wiadomości.

Jednak przede wszystkim Gmail Mail Merge, przeznaczony jest dla użytkowników, którzy wysyłają ponad przeciętną ilość maili i korzystają ze skrzynki elektronicznej bardzo często. Dlatego świetnie się może on sprawdzić, jeśli np. prowadzisz swoją własną firmę. Dzięki Gmail Mail Merge, szybko roześlesz swoją atrakcyjną ofertę do wielu potencjalnych, zainteresowanych nią klientów. Importowanie potrzebnych do tego kontaktów, wykonasz jednym kliknięciem myszki. Obojętnie jakiego typu plik, wybierzesz z zasobu zgromadzonego na Dysku Google czy na swoim komputerze, a również zostanie on wysłany. Możesz także skorzystać z funkcji, która polega na udostępnieniu swoim kontaktom, możliwości rezygnacji z wysyłanych do nich e-maili.

WIELOŚĆ ZALET DODATKU GMAIL MAIL MERGE.

Zwykłym osobom natomiast, może on przypaść do gustu w sytuacji, gdy będą chciały wysłać życzenia świąteczne czy urodzinowe i zaproszenia na jakieś ważne w ich życiu, wydarzenie. Uczniowie, mogą dzięki niemu szybko przekazywać między sobą zadania i materiały edukacyjne, informacje prasowe itp. Rozsyłane e-maile, mogą być dodatkowo wzbogacone emotikonami, animowanymi obrazami GIF, a nawet mieć postać bogatych biuletynów e-mailowych. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i inwencji twórczej.

Korespondencja seryjna, jest kompatybilna z kontami Gmail i GSuite. Pozwala na wysyłanie poczty jako scalonych wiadomości e-mail od razu lub odłożenie terminu ich wysłania na potem. W tym celu, należy skorzystać z funkcji jakie są dostępne, w wbudowany w Gmail Mail Merge, harmonogram. Dodatek umożliwia również tworzenie szablonów e-maili, używanie wizualnego edytora HTML do sporządzania sformatowanych tekstowo wiadomości. Wyposażony jest też, we wbudowany styl CSS Gmail, który dodatkowo obsługuje zapytania mediów CSS.

Korespondencja seryjna Gmail Mail Merge, obsługuje aliasy e-mail, dzięki czemu możesz wysyłać wiadomości e-mail, w czyimś imieniu. Na przykład sekretarz biura może wykonywać korespondencję seryjną, ale wysyłać e-maile z własnego konta Gmail. Korespondencja seryjna dla Gmaila, jest obecnie wykorzystywana przez różne organizacje do szybkiego wysyłania e-maili z aktualizacjami do pracowników, którzy ze względu na kryzys związany z koronawirusem, pracują zdalnie w domu. Warto zapoznać się z programem Gmail Mail Merge dla Google i pamiętać również o tym, że niektóre funkcje, wymagają subskrypcji oraz wykupienia konta Premium.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz