Gry dla dziewczyn – w jakie tytuły grają?

Gry dla dziewczyn – w jakie tytuły grają?

Gry dla dziewczyn – w jakie tytuły grają?

Wbrew ogólnym założeniom dziewczyny coraz częściej sięgają po wirtualną rozrywkę. Pytanie „w co grają dziewczyny?” można zamknąć w kilku słowach — w to, na co mają ochotę. Według wielu badań jest jednak grupa gatunków, w które kobiety lubią grać najbardziej.

Najlepsze gry na PS4 dla dziewczyny

Przyjrzyjmy się tytułom gier, które posiadają wiele miłośniczek na popularną wciąż konsolę PlayStation 4:

The Sims 4

To symulacyjna gra komputerowa stworzona przez firmę Maxis, a wydana przez Electronic Arts. Gracze mogą tworzyć wirtualne postaci, zwane Simami, i kontrolować ich życie, marzenia, relacje oraz karierę. Gra pozwala na budowanie domów i ogrodów, projektowanie wnętrz i dekorowanie pomieszczeń. Gracze mogą także kontrolować emocje swoich Simów i wpływać na ich interakcje z innymi postaciami. The Sims 4 oferuje również różne dodatki rozszerzające rozgrywkę, takie jak nowe zawody, stroje czy meble.

Stardew Valley

To gra typu farming simulator, stworzona przez jednego dewelopera — ConcernedApe i wydana przez Chucklefish. Gra polega na przejęciu rodzinnej farmy po dziadku i rozwijanie jej poprzez uprawianie roślin, hodowlę zwierząt, eksplorowanie jaskiń oraz nawiązywaniu relacji z mieszkańcami miasteczka.

W grze możemy korzystać z wielu narzędzi rolniczych, a także zdobywać przedmioty i zasoby poprzez zbieranie owoców z drzew, łowienie ryb czy polowanie na zwierzęta. Zdobyte surowce możemy następnie przetwarzać na przetwory czy produkty rękodzielnicze, które możemy sprzedawać lub używać w celu rozwijania farmy.

Gra oferuje także wiele możliwości na rozwijanie relacji z innymi postaciami, poznawanie ich historii i pomaganie im w rozwiązywaniu problemów. Stardew Valley posiada również elementy RPG, takie jak rozwijanie umiejętności, eksplorowanie jaskiń i walczenie z potworami.

Persona 5 Royal

To rozszerzona wersja popularnej gry jRPG — Persona 5, która została wydana przez Atlus. Fabuła gry skupia się wokół grupy młodych licealistów, którzy przez przypadek odkrywają swoją zdolność do przemieniania swoich “osobowości alternatywnych” – Person, w celu walki z potępionymi duszami, które przemieniają marzenia i ambicje swoich ofiar w mroczne fantazje.

Gra jest typowym jRPG, oprócz eksploracji miasta i walki turn-based, gracz ma także możliwość rozwijania relacji między postaciami npc, rozwijanie swoich postaci poprzez rozbudowywanie ich umiejętności oraz odkrywaniu tajemnic każdego z bossów. Persona 5 Royal daje graczom możliwość poznania nowych postaci i zadań, rozszerza komponent szkolny, dodaje nowy dungeon i nowy finał.

Persona 5 Royal jest bardzo popularną grą ze względu na swój oryginalny styl, interesującą fabułę oraz głęboki system rozwijania postaci i relacji z innymi bohaterami.

Danganronpa 1-2 Reload

To zestaw dwóch gier z serii Danganronpa, który został wydany na konsolę PlayStation Vita oraz PlayStation 4. Obie gry z tego zestawu to visual novel, czyli interaktywna powieść graficzna.

Danganronpa: Trigger Happy Havoc opowiada historię grupy licealistów, którzy zostają uwięzieni w szkole przez tajemniczego trenera, Monokuma. Celem trenera jest zmuszenie uczniów do mordowania się wzajemnie, a jedynym sposobem na ucieczkę jest wykrycie sprawcy morderstwa oraz uniknięcie skazania za nie. Gracz wciela się w rolę Makoto Naegiego, jednego z uczniów, który musi rozwiązywać zagadki i przesłuchać podejrzanych, aby odkryć prawdę.

Danganronpa 2: Goodbye Despair rozgrywa się na wyspie Jabberwock, gdzie grupa licealistów zostaje uwięziona przez Monokumę. Tym razem jednak celem Monokuma jest zmuszenie uczniów do zabicia swojego nauczyciela. Gracz wciela się w rolę Hajime Hinaty, jednego z uczniów.

Obie gry są znane z trudnych zagadek oraz zaskakujących zwrotów akcji w fabule, jak również z charakterystycznego komiksowego stylu i kolorowych postaci.

Black Desert Online

To gra MMORPG, wydana przez Pearl Abyss, która oferuje graczom bogaty świat, pełen akcji i przygody. Gracze mogą wybrać jedną z kilku dostępnych klas postaci, każda z nich posiada unikalne umiejętności i specjalizacje. Istnieje również bogaty system rozwijania postaci, pozwalający na rozwijanie jej poprzez zdobywanie doświadczenia, ekwipunku i korzystanie z różnych specjalizacji.

Świat gry jest pełen różnorodnych lokacji do odkrycia, od otwartych przestrzeni miejskich po gęste lasy i jaskinie. Gracze mogą także brać udział w różnych aktywnościach, takich jak handel, rzemiosło, polowanie na potwory i przeprowadzanie bitew z innymi graczami.

Black Desert Online słynie z pięknej grafiki i szczegółowo odwzorowanego świata, jak również z różnorodności dostępnych aktywności oraz systemu rozwijania postaci.

Co powinieneś wiedzieć o grze Counter Strike?
Battlefield – ekscytująca rozgrywka multiplayer i złożony system klas postaci
Minecraft – od prostoty do nieograniczonej kreatywności