Gry Wideo

Automatycznie zapisany szkic

Tylko Gry

Gry wideo przeszły bardzo długą drogę. Od bardzo prostych produkcji, aż po tytuły, w które możemy grać na bardzo wysokich rozdzielczościach i to przy 120FPS. Początkowo biznes gier nie był traktowany w ten sam sposób co dzisiaj. Budżety nie były tak ogromne jak dziś, a nadzieje mniejsze. Z biegiem czasu wszystko drastycznie się zmieniło. Na graczy nie patrzy się już jak na osoby, które tylko siedzą w domu przed ekranem monitora i nie robią tam nic konkretnego. Właściwie dość ciężko znaleźć osobę, która nie miała kontaktu z grami. Dziś gry wideo mają ogromne budżety, oraz wielkie sztaby ludzi – odpowiedzialnych za odpowiednie przygotowanie tytułu. Teraz to nie tylko sama gra, ale też całe społeczność osób pasjonujących się danym światem, czy historią. Powstają całe fanowskie strony i konwersacje poświęcone danej produkcji. Na całym świecie organizowane są ogromne zloty fanów gamingu. Społeczność graczy jest teraz potęgą i rynkiem, który przynosi wielkie pieniądze i jeszcze większe zasięgi.

Wielkie Tytuły

Przykładami produkcji, które w ostatnich latach wywołały ogromne emocje w całym świecie graczy są np. Red Dead Redemption 2, czy też The Last Of Us Part II. Ta pierwsza przytłacza ilością detali, oraz dopracowaniem. Przykładem na idealne wykonanie tej produkcji jest niedawna pomyłka w telewizji. Podczas jednego z programów pokazano kadr z gry i opisano go jako prawdziwe zdjęcie przedstawiające dziką przyrodę. Z biegiem lat coraz trudniej będzie odróżnić świat wirtualny od życia realnego. TLOU Part II to trochę inny przypadek. Tutaj poza niesamowitą oprawą graficzną – mamy do czynienia z historią, która podzieliła ludzi z całego środowiska. Ten kto grał na pewno obrał jedną ze stron barykady. Każdy z nas ma ulubionych bohaterów i zwykle zależy nam na ich losie. Tutaj twórcy zagrali na emocjach graczy w najbardziej dotkliwy i bezpośredni sposób, dla wielu zbyt bezpośredni. Relacja pomiędzy graczem, a jego ulubioną postacią, może być porównana do relacji z bohaterem z serialu. Spędzamy razem wiele godzin, a na kolejne części gry czekamy nie raz kilka lat. Nakręcani trailerami i obietnicami twórców mamy własne wymagania. Nie ma drogi do zadowolenia wszystkich. Historia z The Last Of Us Part II jest ciężka i raczej nikt nie będzie przechodził gry po raz drugi. Właśnie burza po wyjściu drugiej części serii jest przedstawieniem tego – jaką potęgą są gry wideo.

Multiplayer

Tryb wieloosobowy w grach wideo dla wielu graczy jest jedyną formą gry. Emocje związane z rozgrywką ze znajomymi i walka z inną drużyną są czymś wyjątkowym. Nie dość, że spędzamy czas z naszą ulubioną grą – to w dodatku możemy cieszyć się danym tytułem z naszymi znajomymi. Tryb multiplayer daje nam możliwość interakcji z innymi ludźmi, co często jest dużo większym wyzwaniem – niż walka z komputerem. W tego typu rozgrywkach często musimy poświęcić wiele godzin na doskonalenie swoich umiejętności – z czasem będziemy awansować na wyższe poziomy i walczyć z graczami, którzy również je osiągnęli. Gry takie jak np. CS:GO – zawładnęły światem E-SPORTU. Ludzie z całego świata oglądają rozgrywki swojej ulubionej drużyny i kibicują jej tak jak w każdym innym sporcie. Jeszcze 10 lat temu pewnie ciężko byłoby przewidzieć, że będziemy żyli meczem z danej gry komputerowej. To piękne jak branża się rozwinęła i w jakim idzie kierunku. Gry wyglądają co raz lepiej, a możliwości, które mamy dzięki nowym technologiom pozwalają na dużo więcej. Nowe konsole dają ogromne pole do popisu. To dopiero początek nowej generacji, a już dostaliśmy bardzo dobre tytuły. Teraz gry to nie tylko forma spędzania wolnego czasu, ale też mogą być sposobem na życie.

Co powinieneś wiedzieć o grze Counter Strike?
Battlefield – ekscytująca rozgrywka multiplayer i złożony system klas postaci
Minecraft – od prostoty do nieograniczonej kreatywności

Dodaj komentarz