Jak przyciągnąć do siebie pierwszych widzów na Twitch?

Jak przyciągnąć do siebie pierwszych widzów na Twitch?

Twitch przyciąga do siebie masę nowych użytkowników i wielu z nich decyduje się na spróbowanie swoich sił w streamowaniu. Wiele osób wypala się jednak szybko, bo nikt nie chce ich oglądać albo nie są w stanie utrzymać przy sobie widzów na dłużej. Czasami jednak problem tkwi w nas samych. Zamiast się zniechęcać, warto wziąć pod uwagę na swoich streamach poniższe wskazówki!

1. Streamuj o regularnych porach
Gdy zdobędziesz już swoich stałych widzów, ważne jest, aby trzymać się konkretnej godziny. Nasi widzowie nie mają całego dnia, aby wyczekiwać, aż się w końcu pojawimy, poza tym na Twitch konkurencja jest ogromna. Łatwo przez to stracić widza na rzecz innego kanału. Dlatego regularność jest dla początkujących osób bardzo ważna. Jeśli nie jesteś w stanie stremować ciągle o stałej porze, dobrym pomysłem jest wstawienie w informacje swojego kanału grafiki, która informuje o tym, kiedy w najbliższych dniach będziesz w stanie być na żywo, a kiedy takiej możliwości nie będziesz miał. Wtedy twoi widzowie będą jasno wiedzieli, kiedy mogą się Ciebie spodziewać.

2. Wchodź w interakcję z chatem
Wielu początkujących streamerów ignoruje swój chat i albo w ogóle na niego nie patrzy, albo zerka co chwilę i odpowiada tylko na wybrane wiadomości. To może bardzo popsuć naszym widzom nasz odbiór. W końcu kiedy jesteśmy na żywo, chcemy wchodzić z innymi w interakcję, a w każdym razie tak dajemy po sobie do zrozumienia. Jeśli nie będziemy odpowiadać na chat, liczba widzów szybko może spaść do zera, a wtedy nasza motywacja znacznie spadnie. Jeśli z kolei nie mamy dodatkowego monitora, do czytania chatu możemy bez problemu wykorzystać nasz telefon i z aplikacją Twitch na bieżąco za jego pomocą moderować chat i prowadzić transmisję.

3. Pokazuj się poza transmisjami
Im częściej będziesz pokazywał się u innych twórców i wchodził z nimi w interakcję, tym więcej widzów będzie Cię znało. Jeśli lubisz oglądać kogoś, kto streamuje tę samą grę co Ty, staraj się odwiedzać jego transmisje. Udzielaj się na chacie i pomóż mu podbić oglądalność. Pamiętaj, tylko żeby nie robić tego na siłę czy na niby. Nie ma sensu, żebyś siedział u obcego twórcy, kiedy jego transmisje w ogóle Cię nie interesują tylko po to, aby jakiś jego widz Cię zauważył. Postaraj się czerpać przyjemność z innymi widzami, a nie skupiać się na rozwijaniu swojej marki czy staniu się bardziej popularnym. To pomoże Ci lepiej wczuć się w klimat Twitch.

4. Umieść o sobie kilka informacji
Twitch działa trochę jak portal randkowy, trzeba zachęcić naszych odbiorców do interakcji z nami. Tak jak na portalach randkowych, tu też chcemy zaprezentować się od jak najlepszej strony. Dlatego dobrze jest umieścić o sobie kilka informacji i wybrać takie zdjęcie profilowe, które coś o nas mówi. To może być nasze selfie, ale równie dobrze możemy coś narysować albo wstawić zdjęcie naszego zwierzaka. Im bardziej przyjazną roztoczymy wokół naszego kanału atmosferę, tym chętniej przyjdą do nas osoby, które sobą zainteresujemy. W końcu małych twórców oglądamy głównie dla interakcji z nimi, a niekoniecznie dla samego kontentum, jaki dla nas tworzą.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz