Jak zablokować reklamy na androidzie?

Jak zablokować reklamy na androidzie?

Reklamy sprawiają, że informacje, które można znaleźć w sieci, są ogólnodostępne – możesz przeczytać ten przewodnik na komputerze lub smartfonie dzięki materiałom sponsorowanym wyświetlanym na stronie.

 

Co to są Adblocki?

Adblock to osobny program lub dodatek do przeglądarki, który, jak sama nazwa wskazuje, blokuje reklamy. Dzięki temu uniknęliśmy zbędnych banerów, ale też przyspieszyliśmy ładowanie strony i rozjaśniliśmy linki. Taki program można zainstalować nie tylko na komputerze, ale także na systemie Android. Aplikacja nie wymaga rootowania, ale bez niego działanie Adblocka będzie ograniczone. Jeśli system jest zrootowany, możesz blokować reklamy przez Wi-Fi i 3G. Urządzenia korzystające z Androida 3.1 (i nowszego) bez roota pozwolą na blokowanie treści tylko przez 3G, a użytkownicy starszych Androidów będą zmuszeni do wykonania dodatkowej konfiguracji.

Darmowe i płatne programy

  • NoRoot Firewall

Zapora ogniowa, która nie wymaga rootowania – można połączyć z Adblock Plus, aby poprawić blokowanie reklam na smartfonach. Sam NoRoot Firewall nie jest przeznaczony do blokowania reklam – jego zadaniem jest blokowanie dostępu do Internetu dla wybranych aplikacji. Jest to jednak wystarczające do zablokowania reklam, ponieważ bez dostępu do Internetu nie możemy połączyć się z serwerami reklam.

  • Slimperience Browser

Jeśli Twoim głównym zmartwieniem jest blokowanie reklam w witrynach internetowych, nie musisz instalować dodatkowych aplikacji zaprojektowanych specjalnie do blokowania reklam. Wystarczy zainstalować odpowiednią przeglądarkę internetową z wbudowanym AdBlockiem. Oczywiście od razu przychodzi na myśl popularna przeglądarka Android AdBlock stworzona przez twórcę AdBlock.

  • AdGuard na Android

Ochrona Twoich danych osobowych jest często najwyższym priorytetem. Dzięki AdGuard ty i twoje poufne dane będziecie chronieni przed wszelkimi systemami śledzenia i analizy online, które mogą próbować ukraść dane osobowe podczas przeglądania sieci. Więcej zablokowanych reklam oznacza mniej załadowanych reklam, a mniej załadowanych reklam oznacza mniejszy ruch w sieci. Wydawaj swoją przepustowość na rzeczy, które kochasz, a nie na reklamy.

  • Adblock Browser na Androida

Adblock Browser to przeglądarka, która ładuje strony szybciej i oszczędza baterię oraz transmisję dzięki wbudowanemu blokerowi reklam. Ta przeglądarka została opracowana przez zespół odpowiedzialny za najpopularniejszy program do blokowania reklam, Adblock Plus.

Osoby, które nie chcą korzystać z przeglądarki Adblock i nadal napotykają wyskakujące reklamy po włączeniu funkcji Oszczędzanie danych, mogą wypróbować inną metodę. Jednak blokowanie to nie wszystko. Aby zaoszczędzić na transferach, warto również skorzystać z Oszczędzania danych. Włączenie tej opcji spowoduje, że serwery Google będą kompresować strony przed pobraniem, zakłócając dostęp do płatnych usług transmisji danych i blokując złośliwe oprogramowanie. Tę funkcję można również znaleźć w Ustawieniach.

Jak blokować reklamy na Androidzie bez instalowania żadnych aplikacji?

Otwórz ustawienia Androida. Przejdź do zakładki „Sieć i Internet”. Znajdź i wybierz opcję „Zaawansowane”. Wybierz Prywatny DNS. Pojawi się okno, w którym należy wprowadzić odpowiednie dane. Wybierz „Private DNS Provider Hostname” i wpisz „dns.adguard.com” w poniższym polu, aby uzyskać ogólną ochronę przed zagrożeniami i reklamami, lub „dns-family.adguard.com”, aby uzyskać dodatkowe filtry rodzinne. Użyj przycisku „Zapisz”, aby zaakceptować zmiany.

Przeglądarka internetowa

W 99% przypadków domyślną przeglądarką internetową w smartfonie jest Google Chrome. Podczas gdy komputerowa wersja przeglądarki Chrome umożliwia instalowanie wielu dodatków, w tym blokowanie reklam, wersja mobilna to blokuje. Dlatego w dzisiejszym przewodniku pokażę trzy zalecane alternatywne przeglądarki internetowe, które oferują instalację dodatków i/lub mają wbudowane blokery reklam. Może warto wrócić do korzystania ze znanej niegdyś przeglądarki Mozilla Firefox?. Firefox może być dobrze znaną przeglądarką internetową. Choć nie jest już tak popularna, jak kiedyś, wciąż jest obecna w naszej świadomości, zwłaszcza w Polsce. Jej mobilna wersja istnieje już od jakiegoś czasu, a niedawno (niecały rok temu) przeszła gruntowny remont, co również wpłynęło na stabilność i szybkość działania. Ogranicza też nieco działanie dodatku (choć można to uznać za słuszne), ale jest jak najbardziej niezbędny, aby był skuteczny.

 

Android aplikacje systemowe. Które można usunąć?
Najlepszy darmowy program do oczyszczania komputera. Jaki wybrać?