Jak zainstalować darmową skórkę w WordPress?

Jak zainstalować darmową skórkę w WordPress?

Warstwa wizualna (graficzna) bloga jest oddzielona od programistycznej, czyli tego co odpowiada za działanie bloga, oraz jest oddzielona od tekstu (wpisów, postów). Zmieniając wygląd bloga nie będziesz wpływał na zawartość wcześniej dodanych wpisów. Jest to zasadnicza pozytywna cecha systemów CMS. Blog WordPress jest systemem CMS ( Content Managment System) inaczej System Zarządzania Treścią.

Jak zainstalować nową darmową skórkę?

Jedną z metod jest instalacja z panelu (kokpitu) WordPressa.

Metoda ta jest najprostsza, ponieważ prawie wszystkie operacje zrobi za Ciebie WordPress.

Przechodzimy do zaplecza bloga, w sekcji „motywy” znajdziemy tematy graficzne albo jak kto woli skórki bloga. Klikamy „motywy” i dalej „zarządzaj motywami”.

W sekcji motywy znajduje się dwie opcje „aktywny motyw”, który w danym momencie prezentuje nasz blog, oraz dostępne „motywy domyślne”, czyli biblioteka grafik lub skórek WordPressa.

Zmiana wyświetlanego motywu jest bardzo prosta, klikamy w „dostępnych motywach” ten motyw, który chcemy uruchomić w link „włącz”. Po kliknięciu zostanie dezaktywowany poprzedni motyw.

Przechodzimy do frontu bloga, czyli do tego miejsca gdzie dociera internauta, po odświeżeniu zobaczymy zmianę wyglądu bloga.

Przywrócenie poprzedniego motywu bloga zajmie również kilka chwil.

Możemy również wyszukać motyw używając wyszukiwarki Wordpresa.

Podajemy słowa kluczowe dotyczące kryteriów wyszukiwania motywu, określamy jego parametry i kolory, ilość kolumn, szerokość i inne właściwości.

WordPress wyszuka odpowiednie motywy wg zadanych parametrów.

Możemy też wybrać motyw klikając „polecane”.

Otworzy się zestaw motywów polecanych, gdyby któryś odpowiadał Twoim preferencjom wystarczy kliknąć „zainstaluj”.

Przed zainstalowaniem możemy podejrzeć motywy klikając „podejrzyj”. Zamykamy podgląd, powracamy do wyboru motywów wg naszych kryteriów.

Czyli sam WordPress daje Tobie możliwość wyboru gotowych motywów (skórek), a metody instalacji z panelu bloga są nieporównywalnie proste w porównaniu do pozostałych metod.

Jeśli jednak chcemy skorzystać z większych zasobów i dodać całkiem nowy darmowy motyw do swojej biblioteki bloga musimy najpierw przeszukać w Internecie witryny, które nam te motywy udostępniają.

Po dokonaniu wyboru, pobieramy motyw na dysk naszego komputera.

Następnie z kokpitu naszego bloga w sekcji „wygląd” klikasz „zainstaluj motywy” „wyślij na serwer” „wybierz plik” zapisany na naszym dysku i „zainstaluj”. Worpress pobierze motyw umieszczony w archiwum zip naszego dysku, rozpakuje go oraz zainstaluje na naszym blogu we wskazanym przez nas miejscu.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?