Jak zmienić tapetę na komputerze

Jak zmienić tapetę na komputerze

Po otrzymaniu bądź nabyciu komputera czy laptopa, pierwszym krokiem jest personalizacja. Zmieniamy wszystko tak, aby nam pasowało, łącznie oczywiście z tapetą. Jednak, jak to zrobić? Czy można wybrać dowolną tapetę, nie tylko te proponowane przez Windows? Tego wszystkiego i więcej dowiesz się z tego artykułu.

Co zrobić, aby zmienić tapetę na laptopie bądź komputerze?

Aby zmienić tapetę należy przejść do ustawień. Jeżeli wolisz zrobić to szybciej i nie wpisywać zbędnych fraz w wyszukiwarkę na pasku zadań, możesz nacisnąć prawy przycisk myszki będąc na ekranie startowym. Po naciśnięciu wyświetli ci się małe okienko, w którym powinnaś bądź powinieneś wybrać frazę “personalizuj”.

Po naciśnięciu tego przycisku znajdujesz się w ustawieniach tła, czyli właśnie tapety, którą chcesz zmienić z systemowej na jakąś inną. Z rozwijanego menu zatytułowanego “Tło” należy wybrać “Obraz”, inne opcje to jednolity kolor, czyli twoim tłem będzie po prostu określony przez ciebie kolor lub pokaz slajdów, który może zmieniać tapety codziennie, co godzinę lub co minutę, jest to opcja wprost idealna dla użytkowników niezdecydowanych, jednakże należy pamiętać, że równocześnie znacznie obciąża pamięć RAM. Jeżeli jednak chcesz mieć po prostu, zwykłą tapetę, pozostań przy opcji “Obraz”.

W tej sekcji wyświetlają się tapety, które proponuje System Windows. Warto się nad nimi zastanowić, ponieważ są to obrazy w naprawdę dobrej jakości, które ponadto są dokładnie dopasowane do twojego wyświetlacza. Dzięki czemu po ustawieniu ich, nie będzie żadnych pustych miejsc, które powstają ze względu na niewłaściwy format wybranego zdjęcia. Dodatkowo jakość po ustawieniu takiego zdjęcia nie zmieni się, nadal będzie ostra niczym żyleta.

Windows wyświetlił nam parę interesujących propozycji, aby sprawdzić jak będą potencjalnie wyglądać, wystarczy na nie kliknąć, na mniejszym widoku ekranu powyżej doskonale widać, jak się prezentują.

Jeżeli jakaś szczególnie wpadła ci w oko, wystarczy na nią kliknąć – ustawi się automatycznie.

Co jeśli tapety od Systemu Windows nie spełniają moich oczekiwań?

Jeżeli propozycje Systemu Windows niestety nie przypadły ci do gustu, to musisz odnaleźć tapetę samodzielnie, najlepiej poprzez starego, dobrego Google grafika. Chociaż grafiki odpowiedniej dla siebie można szukać tak naprawdę wszędzie, ponieważ w dzisiejszych czasach Internet jest naprawdę rozległym miejscem, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko. Przede wszystkim – zastanów się, co cię interesuje, być może jakaś dyscyplina sportowa, gra czy ulubiony serial, film bądź kreskówka. Wpisz nazwę tego, co lubisz razem z frazą “tapeta” i poszukaj intrygującej grafiki o dobrej rozdzielczości. Gdy już takową znajdziesz, wystarczy, że ją zapiszesz. Możesz stworzyć folder z tapetami lub zapisać tylko tę w jakimś podręcznym miejscu. Po zapisaniu klikasz prawym przyciskiem myszki na zapisany plik i wybierasz “ustaw jako tło pulpitu”.

Oczywiście możesz wrócić do ustawień, szczególnie, gdy wybrana przez ciebie tapeta nie pasuje dokładnie (najczęściej oznacza to puste prostokąty po bokach, wynikające z innego rozmiaru), by pobawić się opcją “Wybierz dopasowanie”, dzięki której możesz modyfikować grafikę w taki sposób, by pasowała idealnie i prezentowała się świetnie jako twoja nowa tapeta. Jeżeli interesują cię takie lub podobne do tych poradniki i artykuły dotyczące gier i wszystkiego, co z nimi związane, zaglądaj do naszego portalu znacznie częściej, a na pewno dostarczymy ci dawkę niezbędnej wiedzy.

Okulary zerówki damskie – gdzie można kupić najlepsze modele?
Jak zresetować komputer?
Jak zrobić screenshot na komputerze