Jak zmniejszyć czcionkę w komputerze?

Jak zmniejszyć czcionkę w komputerze?

Wiele edytorów tekstu i przeglądarek pozwala na zmianę rozmiaru tekstu. Jeśli nie byłeś w stanie przeczytać tekstu na komputerze, rozmiar czcionki może wymagać dostosowania. System Windows ma kilka różnych opcji zmiany rozmiaru czcionki na komputerze. Jednak nie oferuje on określonego rozmiaru czcionki dla wszystkich systemów operacyjnych. Jeśli chcesz się dowiedzieć w jak zmniejszyć czcionkę w komputerze ten artykuł jest dla Ciebie!

jak zmniejszyć czcionkę w komputerze

Zmiana rozmiaru czcionki na komputerze

Czasami duża czcionka może nie wyglądać tak dobrze na małym monitorze, więc możesz chcieć zmienić ją na coś mniejszego. W systemie Windows można zmienić rozmiar czcionki w Panelu sterowania. Na ekranie Panelu sterowania pojawi się ekran z napisem Rozdzielczość ekranu. Możesz zmienić rozmiar całego systemu operacyjnego lub wybrać określone części interfejsu. Proces, który należy wykonać, różni się w zależności od systemu operacyjnego, ale każdy może to z łatwością zrobić.

Aby zmienić rozmiar czcionki na komputerze, przejdź do “Łatwość dostępu” lub “Wyświetlacz”. Tam znajdziesz opcje, dzięki którym tekst będzie większy lub mniejszy. Wybierz ” Powiększ tekst”, aby powiększyć rozmiar czcionki. Możesz również użyć innych opcji, aby zmienić rozmiar czcionki.

Najpierw wybierz odpowiednią opcję. W wynikowym oknie wybierz “Zmień rozmiar czcionki”. Kliknij “Zmień” lub “Ustawienia”. Jeśli wybrałeś “Inne”, to kliknij “Edytuj”, a następnie “Opcje”. W następnym oknie wybierz “Ustawienia”.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows 10, możesz łatwo zmienić rozmiar tekstu w dowolnej aplikacji. Aby to zrobić, przejdź do ikony Preferencje systemowe. Następnie zlokalizuj ikonę Wyświetlacz, która przedstawia czarno-niebieski monitor. Kliknij na nią. Następnie wybierz rozmiar czcionki, który chcesz, i kliknij “Zastosuj”. Nowe ustawienia rozmiaru czcionki zostaną zastosowane w całym systemie, w tym we wszystkich aplikacjach.

Zmiana rozmiaru czcionki na laptopie

Jeśli masz problemy z czytaniem tekstu na laptopie, możesz chcieć zmienić jego rozmiar. W systemie Windows możesz to zrobić w Panelu sterowania. W sekcji Wygląd i personalizacja kliknij Opcje wyświetlania, a następnie kliknij nagłówek Zmień rozmiar wszystkich elementów. Wybierz żądany rozmiar spośród trzech dostępnych: Mały, Średni lub Duży.

jak zmniejszyć czcionkę w komputerze

Zmiana rozmiaru czcionki na laptopie zależy od osobistych preferencji. Niektórzy ludzie wolą większe czcionki, podczas gdy inni wolą mniejsze. Jeśli używasz systemu Windows 10, możesz zmienić rozmiar czcionki na laptopie, klikając ikonę koła zębatego Ustawienia i wybierając Ustawienia wyświetlania. Następnie wybierz opcję Łatwość dostępu. Przewiń w dół do sekcji Wyświetlacz i poszukaj pozycji menu zatytułowanej Spraw, by tekst był większy. Następnie kliknij suwak, aby zmienić rozmiar tekstu.

W zależności od rozmiaru ekranu i zainstalowanego oprogramowania, możesz powiększyć lub zmniejszyć tekst na swoim laptopie. Zazwyczaj można to zrobić, przytrzymując Ctrl lub Cmd podczas wybierania opcji lub korzystając z ustawień Powiększenie. Możesz również dostosować rozmiar czcionki w ustawieniach przeglądarki internetowej. Rozmiar, który wybierzesz, zależy od tego, jak duży ma być tekst, jak długi jest i od systemu operacyjnego.

Jednym ze sposobów zmiany rozmiaru czcionki na laptopie jest użycie Lupy Windows. To narzędzie pozwala na powiększanie i pomniejszanie ekranu. Możesz użyć klawiszy “+” lub “-“, aby powiększyć lub zmniejszyć. Możesz także nacisnąć klawisz “Esc”, aby zatrzymać powiększanie.

Okulary zerówki damskie – gdzie można kupić najlepsze modele?
Jak zresetować komputer?
Jak zrobić screenshot na komputerze