Jaka konsola dla dziecka będzie najlepsza?

Jaka konsola dla dziecka będzie najlepsza?

Nie da się ukryć, że gry wideo odgrywają ogromną rolę we współczesnym świecie i powoli zaczynają wypierać media takie jak telewizja, filmy czy książki. Nie warto z tym walczyć, ale starać się zrozumieć zjawiska w grach, które często mają wartościową treść, a także mają pozytywny wpływ na rozwój człowieka. Jeśli Twoje dziecko jest zainteresowane tego rodzaju rozrywką, koniecznie kup mu konsolę do gier

Na co zwrócić uwagę kupując konsole dla dziecka?

Internet i inteligentne zabawki zmieniły świat gier. Oprócz możliwości grania przeciwko innym graczom, dzisiejsze konsole umożliwiają wykonywanie wielu czynności online, a także używanie zabawek do interakcji i odblokowywania poziomów gry. Konsole do gier mogą zapewnić punkt połączenia i współpracy ze znajomymi, którzy mogą nie być w tym samym miejscu. Zapewniają również dostęp do internetu, dzięki czemu możesz pracować i rozmawiać na nowe sposoby w Google Classroom. Wybierając najlepszą konsolę do gier do kupienia, ważne jest, aby zastanowić się, kto w Twojej rodzinie będzie jej używać, gdzie będzie używana, co będzie oferować w porównaniu z technologią, którą już masz, i jakiego rodzaju treści będą się podobać Twoim dzieciom. prawo dostępu.

Konsola stacjonarna czy przenośna?

Przed zakupem należy się zastanowić, czy kupujemy konsolę stacjonarną, czy przenośną. Wersja na komputer wymaga podłączenia do telewizora. Nie stanowi to problemu, o ile jest używany w domu, ale może stać się problemem, jeśli dziecko chce zabrać konsolę na przykład na wakacje. Ponadto modele stacjonarne są droższe niż modele przenośne. Niezdecydowani też mogą wybrać. Nintendo Switch to jedyna konsola, którą można zarówno podłączyć do telewizora, jak i pracować jako samodzielne urządzenie z wbudowanym ekranem. Inaczej jest w USA i Japonii, ale w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, zdecydowanie dominują konsole stacjonarne.

Po co dziecku konsola?

W świecie zdominowanym przez nowe zdobycze techniki trudno jest przed nimi uchronić dziecko – a nawet jeśli spróbujemy, prawdopodobnie znajdzie sposób na obejście naszego zakazu, na przykład podziękowanie rówieśnikom w szkole. Warto jednak zauważyć, że w wirtualnym świecie gier naszej wygodzie zagrażają nie tylko niebezpieczeństwa zagrażające jej rozwojowi fizycznemu i psychicznemu. Co więcej, konsole dla dzieci, a dokładniej gry, mogą zdziałać wiele dobrego. Mowa tu głównie o stymulowaniu rozwoju intelektualnego dziecka – dobranie odpowiedniej do jego wieku zabawy uczy logicznego myślenia, ćwiczy refleks i zręczność, rozwija wyobraźnię. Ważny jest też aspekt społeczny – konsola jest świetnym segregatorem dla rówieśników do zorganizowania ulubionych gier po szkole. Nie zapominajmy o rozrywce, która jest bardzo ważna w życiu młodych ludzi.

Jaką konsolę wybrać dla naszego dziecka?

W Polsce konsole Sony są bardzo popularne i obecne w domach rodaków od czasów pierwszego PlayStation. Osoby zainteresowane grami wideo wcale się temu nie dziwią – w końcu na tych platformach można znaleźć ogromną ilość gier dla dzieci i dorosłych. Co więcej, każde japońskie urządzenie oferuje ekskluzywne tytuły, których nie będziemy transmitować na żadnej innej platformie.

W tej chwili możesz wybierać między PlayStation 4 a PlayStation 5, która zostanie uruchomiona pod koniec 2020 roku. Zdecydowanie poleciłbym wybór nowszej jednostki Sony, ponieważ oferuje lepszą oprawę graficzną i płynniejszą rozgrywkę, oczywiście dzięki lepszym komponentom umieszczonym w środku, w tym superszybkiemu autorskiemu dyskowi SSD.

 

Jaką konsolę kupić do swojego domu?
Jaką konsolę wybrać w 2023 roku?
Magnavox Odyssey –  pierwsza konsola do gier i dziedzictwo Ralpha H. Baera