Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?

Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?

Trudno wyobrazić sobie bez nich wygodne korzystanie z komputera. Głośniki, czy to zwykły użytkownik, który od czasu do czasu lubi posłuchać dobrej muzyki, czy urządzenie wymagane przez fanów filmów lub graczy komputerowych. Jaki głośnik do komputera  wybrać?

Jakie są rodzaje głośników do komputera?

W wielu domach komputer jest prawdziwym centrum domowej rozrywki. Z powodzeniem zastąpiła telewizję kablową dzięki różnego rodzaju usługom VOD. Podobnie dostęp do bogatych źródeł muzycznych, takich jak usługi przesyłania strumieniowego, sprawia, że laptopy są często głównym źródłem dźwięku. Nie ma potrzeby budowania pełnego, klasycznego systemu stereo, aby stworzyć naprawdę solidny dźwięk, który najlepiej można opisać jako wysoką wierność z czystym sumieniem. Wystarczającym rozwiązaniem mogą być tutaj głośniki bezprzewodowe, głośniki zasilane lub system „wszystko w jednym”. Należy tutaj zauważyć, że większość tych urządzeń oferuje połączenia przewodowe (zwykle przez wejście/wyjście 3,5 mm) oraz połączenia bezprzewodowe.

Głośniki do komputera i laptopa – parametry

Moc, główny parametr głośnika, wyrażona w watach. Mówiąc najprościej, pokazuje, jak głośnik satelitarny i subwoofer mogą jednocześnie generować „potężny” dźwięk. Podstawowa zasada brzmi: im więcej tym lepiej. Równie ważna jest jednak pasmo przenoszenia (znane również jako częstotliwość, która mówi o tym, jak nisko i jak wysoko może być odtwarzany dźwięk. 20 000 Hz lub 20 kHz. Miłośnicy dobrej muzyki powinni postawić na głośniki o mocy co najmniej 40 watów RMS. Najważniejsze jednak, aby pasmo przenoszenia było jak najszersze – wierne oddanie dźwięku jest kluczowe. Nie bez znaczenia jest tu również umiejętność dostosowania tonów i materiałów – strzałem w dziesiątkę będzie drewno. Inne cechy, na które warto zwrócić uwagę, to dobre okablowanie i złocone gniazda.

Głośniki przewodowe i bezprzewodowe

Głośniki przewodowe zazwyczaj oferują lepszą jakość dźwięku niż głośniki bezprzewodowe, chociaż wiele zależy od jakości samego kabla. Ważną cechą wygodnego ustawienia głośników na biurku lub obok telewizora jest długość kabli. Kabel można na stałe zintegrować z głośnikiem lub podłączyć za pomocą odpowiedniego złącza. W tej drugiej opcji, jeśli kabel podłączony przez producenta jest za krótki, możemy zdecydować się na dłuższy kabel. Wygodnym rozwiązaniem mogą być głośniki bezprzewodowe. Połączenie dwóch światów to domowy głośnik bluetooth – podłączony do zasilania za pomocą kabla, ale umożliwiający bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośników?

Szukając głośników do laptopa, sprawdź, czy mają kabel USB. Zwykle masz dostępne tylko jedno wyjście słuchawkowe, więc po podłączeniu głośników tradycyjną wtyczką 3,5 mm nie masz już do niego dostępu. Alternatywnie możesz wybrać bezprzewodowe głośniki komputerowe z łącznością Bluetooth lub Wi-Fi, które można tymczasowo ładować lub na stałe podłączyć do źródła zasilania bez przewodów łączących się z komputerem. Właściciele komputerów stacjonarnych, zwłaszcza entuzjastów gier, mogą sobie pozwolić na większe urządzenia podłączane za pomocą kabli minijack, a to nie stanowi problemu, ponieważ z tyłu obudowy znajduje się zwykle więcej dedykowanych gniazd. Czasami można spotkać modele głośników z wtyczkami Cinch lub jack, które nie pasują do portu komputera. Jak w takim przypadku podłączyć głośniki do komputera lub laptopa ? To proste, użyj taniej przejściówki. Więcej o głośnikach przeczytasz na stronie: https://nietylkogry.pl/

Ewolucja konsol dla graczy
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?
Programy i dodatki, które polepszą produktywność i wygodę pracy