Konsola do gier czy komputer – co wybrać?

Konsola do gier czy komputer – co wybrać?

Zarówno komputery gamingowe, jak i konsole do gier mają szerokie grono zwolenników. Jeśli lubimy grać w różnorodne gry, stajemy przed dylematem odnośnie tego, jaki sprzęt wybrać. Konsole do gier występują w wielu ciekawych wersjach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Komputery także stawiają na nowoczesne technologie i niezawodne rozwiązania, tak aby gracz wygodnie mógł oddać się rozrywce. Jakie rozwiązanie wybrać? Komputer czy konsola do gier? Co jest lepsze?

Konsola do gier

Poszukując ciekawych informacji o popularnych grach komputerowych, warto odwiedzić stronę https://nietylkogry.pl/gry/W tym miejscu znajdziemy wiele podpowiedzi co do sprzętów i topowych gier komputerowych. Stając przed dylematem odnośnie wyboru sprzętu, często zwracamy uwagę na możliwości finansowe. Ceny konsoli wahają się od dwóch do pięciu tysięcy złotych, co zależy od danych modeli. Najtaniej wypadają Xboxy, przy czym gracze okazjonalni mogą wybrać starsze modele PS 4, czy też Xbox One. 

Jeśli chodzi o gry wieloosobowe online, trzeba mieć na uwadze dodatkowe koszty. Często trzeba płacić miesięczny abonament za możliwość grania ze znajomymi. Jednakże w przypadku PC, tę opcję mamy za darmo. Zaletą abonamentu jest fakt, że w każdym miesiącu korzystamy z bezpłatnych gier i otrzymujemy zniżki na gry odpłatne. 

Zalety konsoli do gier

Niezawodna konsola do gier na telewizor ma wiele zalet. Użytkownicy doceniają fakt, że gra na konsoli jest komfortowa. Mamy większą swobodę, gdyż nie musimy siedzieć przy biurku. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku gier sportowych i bijatyk. Ponadto, niektóry gry są dostępne jedynie na konsolę do gier. Do konsoli łatwo dokupimy kontrolery, tak aby zachować komfort w trakcie gry. Do dyspozycji mamy duży ekran, dlatego gra z rodziną jest pełna frajdy i radości. 

Komputer gamingowy

Inwestycja w dobry komputer gamingowy wymaga zazwyczaj wyłożenia ponad trzech tysięcy złotych. Jednakże gdy chcemy przez długi czas korzystać z komputera, warto postawić na droższe sprzęty. Miłośnicy gier komputerowych muszą raz na jakiś czas wykonać rozbudowę sprzętu. Gracz musi się liczyć z systematyczną wymianą procesora, czy też karty graficznej. Co jeszcze jest ważne? Nie zapominajmy o dodatkowych kosztach, związanych z zakupem monitora, podświetlanej klawiatury, podkładki gamingowej i myszki. To sprawia, że ostatecznie koszty są dosyć wysokie, jednakże dla gracza taki sprzęt jest spełnieniem marzeń. Na komputerze gramy z tym, z kim chcemy. Wchodzimy na wskazany folder lub tworzymy własny na dysku lokalnym. 

 

Zalety komputera do gier

Jakie zalety ma wybór komputera do gier? Przede wszystkim na sprzęcie można także pracować, przeglądać Internet i oddawać się rozrywce. Dołączymy do niego dowolne kontrolery, zachowując komfort. Poza tym, podczas gry siedzimy w wygodnym fotelu. Na komputerze znacznie wygodniej zagramy w strzelanki i gry strategiczne. Faktem jest, że niektóry gry są dostępne jedynie na tym urządzeniu.

Jakie rozwiązanie wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wiele zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania. Sprzęty do gier niejedno mają imię, a producenci cały czas poszerzają ofertę. Dzięki temu każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, może liczyć na ciekawe propozycje. Nie ma możliwości jednoznacznego wskazania, które urządzenie jest lepsze. Najważniejsze jest to, aby korzystanie z urządzenia było dla nas przyjemne, komfortowe i wygodne. Od tej pory możemy oddać się rozrywce na najwyższym poziomie, rozwijając kreatywność i wyobraźnię. 

 

Jaką konsolę kupić do swojego domu?
Jaką konsolę wybrać w 2023 roku?
Magnavox Odyssey –  pierwsza konsola do gier i dziedzictwo Ralpha H. Baera