Najciekawsze gry przeznaczone wyłącznie na jedną konsolę.

Automatycznie zapisany szkic

Producenci coraz częściej promują swoje produkty za pomocą gier ekskluzywnych. Są to takie tytuły, które są przeznaczone wyłącznie na jedną konsolę. Co prawda najwięcej gier przeznaczonych jest na PlayStation i Nintendo, ale coraz częściej promuje się w ten sposób Xbox. Jakie są najciekawsze tytuły ekskluzywne na różne konsole?

PlayStation

Na rynku od zawsze istnieje rywalizacja między Xbox-em, a Playstation. Bardzo dużym argumentem za tym drugim była długa kolekcja gier ekskluzywnych. Wiele graczy kupiło produkt Sony wyłącznie z powodu serii “The Last of Us”. Słynne produkcje Naughty Dog opowiadają o starciu ludzkości z zombie. Nie należy jednak myśleć, że to historia opierająca się na bezmyślnej walce. Fabuła stoi na poziomie najlepszych filmów kinowych i zmusza gracza do nieustannych wzruszeń. Gracze cenią “The Last of Us” za rozbudowany świat, gdzie trzeba dużo kombinować, żeby dotrzeć do kolejnej lokacji.

Kolejną grą ekskluzywną jest “God of War” z 2018 roku, która tłumaczy historię boga wojny Kratosa. W porównaniu z poprzednimi częściami mocno postawiono tu na eksplorację świata gry. Mapa jest rozbudowana niczym w grach studia Rockstar. Zmieniono tym samym charakter poprzednich tytułów, opartych na liniowej walce. Polepszono też wachlarz zagrań Kratosa, który uzyskał pomoc ze strony syna, który używa łuku. W ten sposób jesteśmy świadkami świetnej rodzinnej historii, która będzie musiała się zmierzyć z innymi bogami, tym razem z mitologii nordyckiej.

Nintendo

Co prawda konsole Nintendo typu “Wii” czy “Switch” nie cieszą się taką popularnością jak w Azji, ale mają bezsprzecznie swoich wiernych fanów. Ostatnio przybyło ich znacznie dzięki słynnemu “Animal Crossing”. W grze tej każdy gracz tworzy swoją własną wyspę, którą dzieli się z innymi graczami. Zadaniem jest zbieranie surowców, zdobywanie nowych znajomych i budowanie nowych budynków. Służy to jak najatrakcyjniejszej ofercie dla przybyłych gości. Gra powinna przypaść do gustu fanom “Simsów”, tym razem w bardziej zwierzęcej odsłonie.

Wiele graczy kupuje konsole Nintendo z uwagi na jeden tytuł, a jest nim seria “Legend of Zelda”. Powszechnie za jedną z najlepszych gier w historii uznaje się odsłonę z 2017 roku, czyli “Breath of the Wild”. Gra opowiada o zmaganiach w krainie Hyrule, która w tajemniczych okolicznościach zostaje zaatakowana przez obcych przybyszów. Gra jest połączeniem gry akcji z elementami RPG i tytułów przygodowych. Seria sprzedała się już w 68 milionach egzemplarzy, a szczególnie popularna jest w Japonii.

Świetnym tytułem, jeśli ktoś posiada Nintnendo jest “Mario Cart”. Są to specyficzne wyścigi, w których gracz wciela się w różne postaci ze sławnej serii “Mario”. Nie jest ona w żaden sposób realistyczna i opiera się na zręczności i zabawie z przyjaciółmi. Przeznaczona jest dla młodszych i starszych odbiorców.

Xbox

Teoretycznie najmniej do zaoferowania mają konsole Xbox, ale nie znaczy to, że nie znajdziemy tu wartościowych tytułów. Najbardziej usatysfakcjonowani będą fani prowadzenia pojazdów. Tylko na Xboxie możemy zagrać serię “Forza Horizon”, a konkretnie w czwartą i piątą część. W przeciwieństwie do “Mario Cart” możemy poczuć się tu jak na prawdziwych wyścigach. Realizm i wierne odwzorowanie samochodów mogą imponować. Gra jest przy okazji świetna do gry wieloosobowej, zwłaszcza we wspólnym gronie na jednym ekranie. Coś dla siebie znajdą też fani prowadzenia samolotu. Jedną z najlepszych gier w tej tematyce jest bez wątpienia “Microsoft Flight Simulator”, gdzie wiernie odwzorowano zachowanie samolotu podczas prawdziwego lotu.

Co powinieneś wiedzieć o grze Counter Strike?
Battlefield – ekscytująca rozgrywka multiplayer i złożony system klas postaci
Minecraft – od prostoty do nieograniczonej kreatywności

Dodaj komentarz