Najlepszy darmowy program do oczyszczania komputera. Jaki wybrać?

Najlepszy darmowy program do oczyszczania komputera. Jaki wybrać?

Często użytkownicy komputerów, a w szczególności laptopów skarżą się na zbyt powolną pracę urządzenia. Jak się okazuje, nie zawsze trzeba wymieniać sprzęt. Często staremu PC-towi pomaga program do oczyszczania komputera. Wyjaśniamy, który jest najlepszy i jaki wybrać.

Laptop zawiesza się i wolno działa? Użyj darmowych programów do czyszczenia komputera

Często użytkownicy komputerów tracą nerwy na słabo działający sprzęt. Czasami za takim stanem rzeczy stoi nadmierna ilość plików-śmieci. Jak pozbyć się śmieci z komputera? W celu oczyszczenia laptopa warto zainstalować dedykowany do tego specjalny program. Na rynku istnieją aplikacje płatne, ale są także bezpłatne alternatywy. Jednak tutaj warto postawić pytanie. Jakie darmowe programy do oczyszczania komputera są najlepsze?

CCleaner, czyli najpopularniejszy program do oczyszczania komputera

Każdy, kto zagłębiał się w problem obciążonego śmieciami komputera zna program CCleaner. To darmowa aplikacja, która bije rekordy popularności wśród użytkowników komputerów osobistych i laptopów. CCleaner jest uważany za najlepszy darmowy program do oczyszczania komputera. Jest on dostępny na wszystkie główne platformy systemowe, w tym Windows, macOS i Android. Pozwala usuwać nieużywane pliki, tymczasowe pliki i inne niepotrzebne elementy z systemu. Umożliwia także usuwanie wpisów rejestru, które mogą powodować niestabilność systemu. Program posiada również funkcje skanowania w celu wykrycia i usunięcia złośliwego oprogramowania. Jednak CCleaner przede wszystkim automatyzuje czyszczenie komputera w celu zwiększenia płynności działania systemu operacyjnego.

Odkurzacz

Odkurzacz to kolejny w zestawieniu, darmowy program do czyszczenia komputera i laptopa. Dzięki niemu możesz czyścić wiele kont użytkowników systemu Windows bez konieczności przelogowywania. Ma również funkcję wyszukiwania zbędnych folderów oraz plików. Odkurzacz charakteryzuje się automatycznym czyszczeniem pamięci podręcznej przeglądarki, tymczasowych plików i innych nieużywanych elementów. Program może usunąć wszelkie informacje osobiste, takie jak dane logowania i historia przeglądania, co zwiększa prywatność użytkowników. Dzięki odkurzaczowi system operacyjny włączy się szybciej, bez zbędnych procesów.

Avast Cleanup

Avast Cleanup to potężne narzędzie zaprojektowane, aby pomóc użytkownikom oczyścić komputery i zapewnić ich płynne działanie. Jest przeznaczony do szybkiego identyfikowania i usuwania niechcianych programów i plików, ochrony przed złośliwymi zagrożeniami, przyspieszania działania systemu i nie tylko. Dzięki Avast Cleanup użytkownicy mogą szybko skanować i identyfikować potencjalne zagrożenia, łatwo czyścić swoje komputery i poprawiać wydajność. Ponadto Avast Cleanup oferuje szereg zaawansowanych narzędzi, które pomagają użytkownikom chronić komputery przed najnowszymi złośliwymi zagrożeniami.

Wise Disc Cleaner

Wise Disk Cleaner to darmowy program do czyszczenia dysku, który pozwala usunąć zbędne pliki z komputera. Program może skanować cały dysk lub określone foldery, aby wykryć i usunąć nieużywane pliki. Program może również skanować rejestr systemowy, usuwać niechciane elementy. Aby skorzystać z Wise Disk Cleaner, należy pobrać i zainstalować program. Następnie należy go uruchomić i wybrać opcję skanowania do wyszukiwania zbędnych plików. Gdy skanowanie zostanie zakończone, program pokaże listę plików, które można usunąć. Program wyróżnia się na tle innych swoją prostotą i opcją przenoszenia plików do kosza, a nie usuwania ich permanentnie. W szybkości działania pomaga ikona “czyść jednym kliknięciem”, dzięki której użytkownik może w jednej chwili oczyścić komputer. 

Android aplikacje systemowe. Które można usunąć?
Jak zablokować reklamy na androidzie?