Nowości w grze eFootball PES 2022 oraz FIFA 22

Automatycznie zapisany szkic

Premiera nowej odsłony gry FIFA 22 datowana jest na 23 września. Pomimo to, że do premiery pozostało jeszcze ponad dwa miesiące w sieci można znaleźć wiele nieoficjalnych informacji. Podstawową innowacją w najnowszej odsłonie popularnej gry ma być dużo bardziej zaawansowany etap przygotowania przedmeczowego w którym gracze będą mieli do dyspozycji suwak w skali 1-100, co powinno zwiększyć precyzję w trakcie rozgrywki, zarówno w meczu z komputerem jak i w spotkaniu online. Póki co brak szczegółowych informacji odnośnie konkretnych nowości dotyczących najpopularniejszych trybów gry jak Ultimate Team lub Volta. W kolejnych dniach na pewno będzie wiadomo coraz więcej, w końcu to jedna z najpopularniejszych sportowych gier na świecie, gdzie z roku na rok stale przybywa liczba nowych wirtualnych graczy.

Spekuluje się także że wśród nowych zawodników w najpopularniejszym trybie Ultimate Team znany jako FUT do najnowszej odsłony gry od Electronic Arts ma pojawić się także po raz pierwszy w historii tego trybu legendarny polski bramkarz, Jerzy Dudek, legendarny bohater finału Ligi Mistrzów z 2005 roku, gdzie jego klub Liverpool doprowadził do remisu przegrywając z Milanem 0:3 do przerwy, a następnie Polak był bohaterem serii rzutów karnych, które przeszły do historii futbolu jako Dudek dance. Oprócz niego w grze mają pojawić się polskie kluby w których Dudek grał na początku swojej kariery, czyli Concordia Knurów i GKS Tychy. Oprócz Polaka w grze jako karty FUT Heroes Club mogą pojawić się także: australijski środkowy pomocnik Tim Cahill, angielski skrzydłowy Joe Cole, kolumbijski środkowy obrońca Iván Córdoba, duński obrońca Lars Olsen, arabski bramkarz Mohammed Al-Deayea, irlandzki snajper Robbie Keane, napastnik z Ghany Abédi Pelé, rosyjski napastnik Aleksandr Mostowoj, urugwajski napastnik Enzo Francescoli oraz argentyński napastnik Fernando Cavenaghi. Wiadomo natomiast o kilku niuansach w samej rozgrywce meczowej. Począwszy od nowego systemu zmieniania się pomiędzy zawodnikami przy użyciu przycisku LB/L1 lub RS/R3, poprzez wzmocnienie jakości podań rozgrywanych w trakcie meczu, gdzie zwrócono uwagę na ich precyzję, skuteczność i większą zależność od gracza sterującego daną drużyną, skończywszy na zmianie interfejsu i stylistyki w menu gry, która ma nawiązywać do FIFY 15, zdaniem wielu jednej z najlepszych w całej historii serii gry.

Z kolei u konkurencyjnej gry piłkarskiej z kraju kwitnącej wiśni wiadomo póki co tyle, że oficjalnie licencjonowane na wyłączność eFootball PES 2022 zostaną dwa kolejne włoskie zespoły takie jak Napoli oraz Atalanta Bergamo. To ogromny policzek skierowany w głównej mierze do fanów ligi włoskiej grających na co dzień w kanadyjskie dzieło, gdzie tak naprawdę jedynymi włoskimi klubami które posiadają oficjalną licencję na wyłączność w FIFIE są Inter Mediolan i AC Milan. Spekuluje się także najnowsza gra od KONAMI ma być wydana za darmo czyli w wersji free-to-play. Póki co są to tylko pogłoski, ale jak wiadomo w każdej plotce zawsze jest ziarnko prawdy. Wiadomym jest że z roku na rok stale rośnie liczba sprzedanych egzemplarzy nowej wersji piłkarskiej gry od Electronic Arts, stąd też jedyną drogą na przyciągnięcie klienta do gry od japońskich twórców firmy KONAMI wydaje się być właśnie wydanie darmowej wersji. Wiedząc jednak jak wielka na korzyść Kanadyjczyków jest dysproporcja jeśli chodzi o licencje na najlepsze zespoły i zawodników, a także międzynarodowych rozgrywek klubowych wydaje się to nieuniknione że sprzedaż PES będzie malała z roku na rok.

Co powinieneś wiedzieć o grze Counter Strike?
Battlefield – ekscytująca rozgrywka multiplayer i złożony system klas postaci
Minecraft – od prostoty do nieograniczonej kreatywności

Dodaj komentarz