O dodawaniu botów na serwer Discord słów kilka – poradnik

Automatycznie zapisany szkic

Discord jest nowoczesnym komunikatorem, który mylnie kojarzy się jedynie z grami komputerowymi. To rozbudowane narzędzie pozwala na tworzenie kanałów, na których mogą przebywać tysiące ludzi i brać udział w interesujących dyskusjach. O ile na początku właściciel serwera może wszystkiego samodzielnie dopilnować, tak z czasem staje się to coraz trudniejsze. Jak zachować porządek, kiedy rozmawiają ze sobą setki różnych osób? Tutaj z pomocą przychodzą niestrudzone boty.

Czym tak właściwie są boty na Discordzie?

Boty są prostymi programami napisanymi w różnych językach programowania. Znajdują się na liście użytkowników, gdzie są oznaczone jako “bot”, co pozwala uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji.
Boty napisane z myślą o Discordzie pełnią liczne funkcje. Mogą uprzyjemniać czas użytkownikom puszczając muzykę, prowadząc rankingi czy automatyzować proces moderacji. Potrafią nagradzać punktami za czynne uczestniczenie w życiu serwera. W tym przypadku brane pod uwagę jest zaangażowanie w rozmowy czy udział w quizach i konkursach. Tego typu urozmaicenia przyciągają ludzi i sprawiają, że na serwerze zawsze dużo się dzieje. Boty pilnują również porządku na kanale i przestrzegania regulaminu ustawionego przez właściciela serwera. Mogą na przykład wyciszać lub banować osoby, które używają nadmiaru wulgaryzmów, spamują, floodują lub wklejają podejrzane linki.
Niemal wszystkie boty działają 24 godziny na dobę i nigdy nie robią sobie wolnego. Ich urozmaiceniem jest możliwość przypisania komend, które powodują uaktywnienie się danego fragmentu kodu programu. Można w ten sposób poznać miejsce w rankingu danego użytkownika oraz ilość jego punktów, odczytać tytuł słuchanej piosenki lub pozyskać istotne informacje o kanale, takie jak regulamin, lista moderatorów czy aktualne wydarzenia.

Skąd wziąć bota na Discorda?

Istnieje wiele stron internetowych udostępniających gotowe boty, które w każdej chwili można zaprosić na swój serwer. Wybór jest niezwykle szeroki, dlatego warto użyć filtrów i zapoznać się z najpopularniejszymi rozwiązaniami, które spełniają nasze potrzeby.
Boty można znaleźć chociażby na takich stronach jak:
– top.gg
– discordbotlist.com
– bots.ondiscord.xyz
Są to sprawdzone i bezpieczne serwisy, które oferują w pełni profesjonalne rozwiązania.

Doświadczeni programiści mogą samodzielnie zaprojektować własne boty, a jeśli ktoś nie zna języków takich jak Python, C++ czy C# to na szczęście nie będzie musiał się ich uczyć.

W jaki sposób dodać bota na swój serwer Discorda?

Serwer jest już postawiony, kanały założone, ludzie są obecni. Bot także jest już wybrany, tylko nie ma go jeszcze tam, gdzie być powinien. Jak to zmienić?
Jest to wyjątkowo prosty proces, który zajmuje zaledwie kilka minut.
Wystarczy przy wybranym bocie kliknąć opcję “Add Bot” (może również występować w formie “Add to Discord” lub “Add to Server“). Następnie użytkownik zostanie przekierowany do ekranu logowania Discorda. Po zalogowaniu się na swoje konto wystarczy już tylko wybrać serwer, na którym powinien pojawić się wybrany bot.
Każdy z botów ma dość długą listę uprawnień i możliwości, które w każdej chwili można edytować i konfigurować według własnych potrzeb. Na koniec zostało już jedynie potwierdzenie swojego wyboru za pomocą weryfikacji reCAPTCHA.

Discord a konfiguracja bota

Kiedy wybrany bot zawita na właściwym serwerze, automatycznie przypisze sobie różne role i uprawnienia.
Żeby zmodyfikować jego ustawienia trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę serwera, wybrać “Ustawienia serwera” i “Role“.
Bardziej rozbudowane boty posiadają własne strony internetowe ze szczegółową instrukcją obsługi oraz opisanymi wszystkimi możliwościami danego programu. Wiele botów można kontrolować za pośrednictwem tych serwisów.
Jeśli wybrany bot nie posiada takich funkcji, zazwyczaj pomaga wpisanie na serwerze komendy “!help“, która wyświetli wszystkie niezbędne informacje.

Czy można usunąć bota z Discorda?

Oczywiście istnieje taka możliwość i jest ona niebywale prosta. W tym celu wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę bota na liście użytkowników i wybrać opcję “Wyrzuć “. W ten sposób program traci wszelkie uprawnienia oraz dane o serwerze i znika z listy użytkowników. Powrót do danego bota będzie wymagał ponownego jego zaproszenia i konfiguracji.

Okulary zerówki damskie – gdzie można kupić najlepsze modele?
Jak zresetować komputer?
Jak zrobić screenshot na komputerze

Dodaj komentarz