NTG

Z pewnością każdy z nas zna jakąkolwiek grę wideo. W dzisiejszych czasach gramy już nie tylko na konsolach czy komputerach osobistych, ale też chociażby na smartfonach. Ale czy znacie całą otoczkę związaną z grami? Co jest poza nimi, a stricte ich dotyczy? Co ubarwia ich świat, daje dodatkową frajdę, a także powiększa naszą wiedzę z danego uniwersum? Nie wiecie? Na portalu „Nie Tylko Gry” opisujemy wszelkiego rodzaju produkty związane z grami wideo oraz z małym i dużym ekranem. Znajdziecie tutaj wiele tekstów związanych z komiksami, artbookami, książkami, filmami, serialami, figurkami, gadżetami oraz innymi produktami opartymi na grach i nie tylko. Poznajcie stronę zrodzoną z pasji ludzi, którzy w gry grają (książki czytają, filmy oglądają), o grach (książkach, filmach) piszą i na grach (książkach, filmach) się znają. Choćby dlatego, że – tak samo jak Wy – są ich fanami.
Redaktorem naczelnym i wydawcą portalu Nie Tylko Gry jest Sebastian „Severan” Kuryło. Redaktorami prowadzącymi są Julia „Angi” Świerczyńska oraz Rafał „yaiez” Piernikowski. Wydawcą i redaktorem prowadzącym sekcji „Książkarnia” jest Michał Lipka.

Sebastian „Severan” Kuryło

Redaktor naczelny i administrator danych

Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami „bez prądu”. . Prowadzę także wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da 🙂

Julia „Angi” Świerczyńska

Redaktorka prowadząca, młodsza specjalistka SEO

Z wykształcenia jestem filologiem - studiowałam filologię rosyjską z filologią angielską na UAM, potem przeszłam na angielską, nie porzucając jednak rosyjskiego jako języka. Teoretycznie planuję zostać tłumaczem, a w praktyce... nie mam zielonego pojęcia. Spektrum moich zainteresowań zdaje się bowiem nie mieć końca. Uwielbiam pisać opowiadania i poezję, czytać, grać w gry komputerowe. Fascynuje mnie mitologia, szeroko rozumiana metafizyka, sny i inne zjawiska niewytłumaczalne. Muzyki słucham dobrej; ścieżka dźwiękowa mojego życia jest bardzo zróżnicowana i często skaczę z jednej melodycznej skrajności w drugą. Podobnie w życiu. Jestem albo paskudną, złośliwą bestią, albo uchylę nieba, lecz to zależy od humoru, temperatury, ciśnienia, nagromadzenia poszczególnych zjawisk atmosferycznych i meteorologicznych. W skrócie, nigdy nie wiesz, czy dostaniesz kwiatka, czy może kwiatkiem.

Rafał "yaiez" Piernikowski

Redaktor prowadzący, Recenzent

Aktywny hobbistycznie i towarzysko człowiek renesansu. Zainteresowany w jakimś stopniu prawie wszystkim, co nie wymaga ekstremalnych ilości wysiłku fizycznego. Lingwista z wykształcenia, robol w przemyśle ciężkim z zamiłowania. Charakteryzuje mnie zamiłowanie do filmów, seriali i komiksów, które podobają się wszystkim i do muzyki, która nie podoba się nikomu. Jako entuzjastyczny grafoman prowadzę również hałaśliwy, muzyczny fanpage (https://www.facebook.com/niereteha/).

Laura "Lilavati" Kusiak

Recenzentka, Korektorka

Studiowałam edytorstwo oraz informację naukową i bibliotekoznawstwo, z wykształcenia i zamiłowania jestem więc humanistką o zainteresowaniach bez liku. Wciąż szukam miejsca w życiu, miotając się pomiędzy rozmaitymi miastami i krajami. Wolny czas spędzam banalnie, ale z radością, czytając, zwiedzając, pisząc, oglądając. Uważam, że w życiu najważniejsze są dwie rzeczy: smoki i droidy. Chcę zostać następną księżniczką Disneya.

Szymon "Naboki" Junde

Recenzent

Z wielką mocą łączy się wielka odpowiedzialność. Moją jest akurat tworzenie gier. Poza tym uwielbiam o nich pisać, czytać i zbierać wszystkie znajdźki. Stały bywalec łódzkich game jamów i portów gier. Jak kończy się prąd w ścianie, to wyciągam planszówki. Gdybym nie studiował informatyki to pewnie poświęciłbym się miłości do filmów. Zapytany o ulubiony serial, odpowiadam, że obejrzałbym jeszcze raz wszystkie sezony Bojack Horsman. Do zainteresowań dopisuję czasem gotowanie i niezobowiązujący wypad na żagle. Moim duchowym zwierzęciem jest dostojna świnka.

Michał Lipka

Redaktor prowadzący i wydawca działu Książkarnia, recenzent

Rocznik 88. Próbuje swoich sił w pisaniu, w tworzeniu komiksów także. Przede wszystkim jednak czyta - dużo, namiętnie i bez chwili wytchnienia. A potem stara się wszystko to recenzować. Prowadzi także książkowego bloga ksiazkarnia.blog.pl, który obecnie przenoszony jest na Nie Tylko Gry.

Mikołaj Piróg

Recenzent

Cześć, jestem Mikołaj i nie lubię pisać o sobie w trzeciej osobie.

Wojciech "RedaktorEgo" Bryk

Recenzent

Student dziennikarstwa, który ma w sobie Zagubionego Chłopca. Uwielbia intertekstualność, easter eggi, zabawy skojarzeniami, popkulturowymi tropami oraz wszelkie dwuznaczności. W wolnych chwilach rozmyśla, co stało się z baśniowymi postaciami, oraz regularnie dokarmia rosnącego w nim geeka. Z radością wsiąka w fantastykę każdego rodzaju. Nieustannie pragnie odkrywać nowe rzeczy i dzielić się znaleziskami z innymi... a jeżeli przy tym wywoła u kogoś uśmiech, będzie całkiem spełniony. Stara się dorosnąć do prowadzenia własnego bloga. O horrorach pisze na portalu Mortal, a o popkulturze dla #kulturalnie.

Jacek „Pottero” Stankiewicz

Recenzent, Korektor

Jak przystało na reprezentanta rocznika 1987, jestem zgrzybiałym dziadziusiem, który doskonale pamięta szczękopady, jakie wywoływały pierwsze kontakty z Doomem, a potem Quakiem i Unreal Tournament. Zapalony gracz z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem, z uwielbieniem pochłaniający przede wszystkim gry akcji, shootery i niektóre RPG. Namiętny oglądacz filmów i seriali, miłośnik Tarantina, Moodyssona i Tromy, w wolnej chwili pochłaniacz książek i słuchowisk, interesujący się wszystkim, co wyda mu się warte uwagi. Dla rozrywki publikujący gdzie się da, w tym m.in. Filmwebie, altao.pl czy czasopismach branżowych. Administrator Dragon Age Polskiej Wiki.

Agnieszka „Fushikoma” Czoska

Recenzentka

Mól książkowy, wielbicielka wilków i wilczurów. Interesuje się europejskim komiksem i mangą. Jej ulubione pozycje to na przykład Ghost in the Shell Masamune Shirow, Watchmen (Strażnicy) Alana Moora czy Fun Home Alison Bechdel, jest też fanem Inio Asano. Poza komiksami poleca wszystkim Depeche Mode Serhija Żadana z jego absurdalnymi dialogami i garowaniem nad koniakiem. Czasem chodzi do kina na smutne filmy, kiedy indziej spod koca ogląda Star Treka (w tym ma ogromne zaległości). Pisze także dla Arytmii.

Martyna „Idris” Halbiniak

Recenzentka, specjalistka od Facebooka

Nie lubię pisać o sobie. Naprawdę. Zdecydowanie lepszym tematem są książki i filmy, więc właśnie tym na blogu zajmuję się najchętniej. Prywatnie zaś jestem studentką prawa i psychokryminalistyki z solidną zajawką na kryminały (hej, umysł psychopaty jest fascynujący!), fantastykę, konwenty i całą masę rzeczy, które niekoniecznie wpisują się w schemat. Lubię podejmować wyzwania – w tym roku zatem staram się znaleźć chwilę na jeden film dziennie i książkę tygodniowo – w końcu, tak naprawdę, doba jest z gumy, a sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu.

Łukasz „Kisiel” Krzeszowiec

Recenzent

Rocznik ’88. Fan komiksu, dobrej książki i filmu. Lubi posłuchać ostrzejszych brzmień. Swój gust muzyczny przyprawia klasyką oraz muzyką elektroniczną. Nie znosi owijania w bawełnę i jak ognia unika „niepracującej szlachty” czy „absolwentów szkół robienia hałasu”. W wolnych chwilach poluje na prawdziwe pokemony, włócząc się z wędką wzdłuż brzegów Królowej Rzek, zdradzając ją chwilami z innymi ciekami i bajorami. Nieuleczalny fanatyk futbolu. Wielbiciel dobrego piwa i whisky. Czasem popełnia recenzje, by innym razem nabazgrolić coś z zupełnie innej beczki. Podczas ostatniego remontu w jego domu, jeden z majstrów stwierdził, że ma nierówno pod sufitem.

Łukasz „Justin” Łęcki

Recenzent

Dzieciństwo spędziłem przy komiksach TM-Semic, konsoli Pegasus i arcade’owych bijatykach. Od kilkudziesięciu lat sukcesywnie podnoszę stopień czytelniczego wtajemniczenia, nie obierając przy tym szczególnej specjalizacji. Fascynują mnie mity, folklor, omen, symbole – wszystko, co tworzy panoptyczny rdzeń ludzkiej wyobraźni. Estetycznie i duchowo czuję się związany z modernizmem, ale dzięki dzieciom i znajomym udaje mi się utrzymywać niezbędny poziom cywilizacyjnej ogłady. Nałogowo wizytuję antykwariaty książkowe i sklepowe działy słodyczy. Piszę też dla wortalu i czasopisma Ryms.

Dagmara „Daguchna” Niemiec

Recenzentka

Absolwentka filologii polskiej na UWr, co tłumaczy, dlaczego z czystej przekory mówi bardzo potocznie i klnie jak szewc. Aktualnie uczy się w Akademii Filmu i Telewizji, jak zostać reżyserem. Miłośniczka filmu, animacji, dobrej książki, muzyki lat 80. i dubbingu. Niegdyś harda fanka polskiego kabaretu, co skończyło się 100-stronicową pracą magisterską. Bywalczyni teatrów ze stołecznym Narodowym na czele. Autorka bloga Ostatnia z zielonych.

Marcin „Martinez” Turkot

Recenzent

Jestem geekiem trzydziestego któregoś poziomu, a także niepoprawnym fanboyem Supermana. W magisterce pisałem o związkach komiksu superbohaterskiego z mitami. W życiu zajmowałem się redagowaniem czasopisma o grach fabularnych i planszowych, tłumaczeniami gier, moderowaniem forów, pisaniem tekstów dla największego polskiego portalu internetowego oraz do "Tygodnika Powszechnego". Obecnie pracuję w reklamie. Uwielbiam komiks, w szczególności frankofoński, oraz animacje wszelakiego rodzaju (może poza anime, na którym się nie znam). Od ponad 20 lat gram w erpegi. Na gry komputerowe nie starcza mi już czasu...

Tomasz „tomxyz” V. Nguyen Xuan

Recenzent

Sinolog z wykształcenia, komiksofil z wyboru. Cenię dobrym film, animację, sztukę, stand-up, grę czy serial. Posiadam dość szerokie spektrum zainteresowań począwszy od kulinarnych, poprzez sport, na podróżach kończąc. Uwielbiam doświadczać wszystkiego co ma potencjał by mnie ubogacić. Staram się rozwijać wszechstronnie. W wolnych chwilach kontempluję.

Bartłomiej “Revean” Andrzejewski

Recenzent

Człowiek o wielu imionach i niewielu ksywkach, gracz (planszówkowy i elektroniczny) od urodzenia, wielbiciel papierowych rpg i larpów z wyboru, archeolog z wykształcenia, marketingowiec internetowy i freelancer z zawodu. Robi wiele i chaotycznie. Gry są jedyną stałą w jego życiu bo pozwalają żyć wieloma życiami w jednym cyklu życia i śmierci.

Łukasz "alex_dp" Hebel

Recenzent

Urodzony w 1988 roku. Uwielbia filmy, zarówno dobre jak i te gorsze. Wielki fan Quentina Tarantino. Zdecydowanie zbyt dużo czasu spędza grając. Uwielbia rywalizację pomimo tego, że zazwyczaj przegrywa. Od niedawna zarażony miłością do komiksów i gier planszowych, nie pogardzi również dobrą książką. Jeżeli ma dobry dzień to pisze o sobie w trzeciej osobie.

Jurek "jurkir" Kiryczuk

Recenzent

Za dnia programista, w nocy maniak popkulturowy, który ogląda zdecydowanie za dużo seriali. Oprócz tego pochłania masowo komiksy, filmy oraz gry. Nie lubi dyskutować o muzyce, bo uważa, że każdy gatunek ma w sobie coś do zaoferowania, a sama muzyka powinna łączyć, a nie dzielić ludzi. Dusza humanisty zamknięta w ciele ścisłowca dostaje swoją chwilę, pisząc teksty na tym portalu. Oprócz popkultury i nowinek technologicznych lubi napić się dobrego piwa, a także zasłuchiwać się w podcastach.

Sylwester „Wicked G” Gdela

Korektor

Formalnie ścisłowiec, ale niuansów językowych się nie boi. Redaktor w Fantazmatach. W wolnym czasie rysuje, fotografuje, poprawia teksty znajomych, no i też sam pisze – głównie prozę fabularną, rzadziej publicystykę. Pojawiał się na łamach m.in. „Fantomu” i „Silmarisu”. Zapalony fan The Elder Scrolls, zielonej herbaty, psychodelii i mrocznej muzyki elektronicznej. Nadmiary energii rozprasza, jeżdżąc na rowerze lub deskorolce. Strudzonych internetowych wędrowców zaprasza na: facebook.com/TheWickedG

To miejsce czeka na Ciebie

Dołącz do nas

To miejsce czeka na Ciebie. Jeśli chciałbyś/ałabyś dołączyć do ekipy Nie Tylko Gry i wspólnie z nami pisać recenzje i teksty związane z popkulturą, to gorąco zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą zakładką Nabór

Dla NieTylkoGry.pl pisali również: