O nas

UWAGA! STRONA W PRZEBUDOWIE

Z pewnością każdy z nas zna jakąkolwiek grę video. W dzisiejszych czasach gramy już nie tylko na konsolach czy komputerach osobistych, ale również i na smartfonach. A ciekawe czy znacie całą otoczkę związaną z grami? Co jest poza nimi, a stricte ich dotyczy? Co ubarwia ich świat, daje dodatkową frajdę, a także powiększa naszą wiedzę z danego uniwersum? Nie wiecie? Na portalu „Nie Tylko Gry” opisujemy wszelkiego rodzaju produkty związane z grami video oraz małym i dużym ekranem. Znajdziecie tutaj wiele tekstów związanych z komiksami, artbookami, książkami, filmami, serialami , figurkami, gadżetami oraz innymi produktami opartymi o gry i nie tylko. Poznajcie stronę zrodzoną z pasji ludzi, którzy w gry grają (książki czytają, filmy oglądają), o grach (książkach, filmach) piszą i na grach (książkach, filmach) się znają. Choćby dlatego, że tak samo jak Wy są ich fanami.

Na portalu znajdziecie teksty następujących osób:

Sebastian „Severan” Kuryło

Severan Jestem założycielem i pomysłodawcą tego portalu i reprezentuję tutaj rocznik 1991. Uwielbiam gry RPG z serią Dragon Age na czele, lecz nie pogardzę także i klasycznymi grami “bez prądu”. Prowadzę także wortal związany z serią Dragon Age. Uwielbiam czytać kryminały i książki fantasy. Każdą wolną chwilę w swoim życiu poświęcam rodzinie oraz serialom – pochłaniam ich zdecydowanie za dużo, no ale z nałogu tak łatwo wyjść się nie da :).
Teksty Severana

Dominika „Mara” Bieńkowska

Mara Ja to ta, co umie w polska języka na tyle, by pełnić tu funkcję naczelnego poprawiacza błędów mniejszych i większych. Sama recenzji nie piszę, ale może kiedyś mi się zdarzy, nigdy nic nie wiadomo. O swoim wieku nic nie mówię, bo to sprzyja szufladkowaniu. Głównie ulegam urokom fantastyki i fandomu m&a, trochę rysuję, trochę cosplayuję. Co do gier – kiedyś grałam dużo, teraz tylko w serię Dragon Age oraz w… gry, o których większość z was pewnie nie słyszała, nie usłyszy i NIE CHCE usłyszeć, więc nie pytajcie 🙂 W miarę lubię uczyć się języków obcych, tkwię pod urokiem japońskiego, nienawidzę francuskiego, nie lubię podróżować. Denerwują mnie tylko dwie rzeczy – głupota i brak kultury. Kiedyś zawładnę światem. Tylko poczekajcie.

Julia „julcziczka” Lachowicz

julcziczka Urodzona dnia siódmego, dziesiątego miesiąca roku 1995. W naszej grupie zajmuję się pisaniem, tego co mi do głowy przyjdzie, czyli felietonów, jednak czasem opanuje mnie żądza napisania recenzji Emotikon wink Studiuję na UW, drugi rok Technologii Informacyjnej Mediów. Uwielbiam Wiedźmina i wszystko, co z nim związane! (Jedyną prawdziwą parą jest Yennefer i Geralt!) W czasie poza Wiedźminem czytam głównie fantasy, gram w inne, niewiedźminowe gry lub spędzam czas z ludźmi mojego pokroju, a i kocham piec ciasta. Jeśli dręczy Was jakaś myśl dotycząca sensu istnienia ( Emotikon wink ), chcecie upiec tort, a nie wiecie jaki lub intryguje Was Proza Sapkowskiego, chętnie na ten temat porozmawiam.
Teksty Julciczki

Jacek „Pottero” Stankiewicz

Pottero Jak przystało na reprezentanta rocznika 1987, jestem zgrzybiałym dziadziusiem, który doskonale pamięta szczękopady, jakie wywoływały pierwsze kontakty z Doomem, a potem Quakiem i Unreal Tournament. Zapalony gracz z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem, z uwielbieniem pochłaniający przede wszystkim gry akcji, shootery i niektóre RPG. Namiętny pochłaniacz filmów i seriali, miłośnik Tarantina, Moodyssona i Tromy, w wolnej chwili pochłaniacz książek i słuchowisk, interesujący się wszystkim, co wyda mu się warte uwagi. W wolnych chwilach publikujący gdzie się da, w tym m.in. Filmwebie, altao.pl czy czasopismach branżowych.
Teksty Pottero

Marcin „Szaman” Piotrowski

Teksty Szamana

Izabela „Deneve” Ryżek

Deneve Mimo że urodziłam się w 1993 roku, już od kilkunastu lat sieję postrach w Internecie. Żartuję, sypię brokatem i cukrem… chociaż może zjadam w całości? Kto wie? Studiuję archeologię na UMK. W wolnych chwilach czytam i sama piszę fantastykę oraz morduję hordy przeciwników lub spędzam pół dnia na tworzeniu postaci w grach. Rekreacyjnie zajmuję się analizą krytyczną słabych książek (selfpuby i vanity pressy – strzeżcie się, bo nie mam litości!) – potraktujcie to jako guilty pleasure, ok? Lubię chińskie bajki, memy, dobre erpegi, planszówki i nie pogardzę grami typu moba w zgranym zespole. Kiedy udaję, że mam życie, można spotkać mnie na koncertach, konwentach i imprezach (archeo)naukowych – jeśli właśnie nie opowiadam, jak ubierali się w średniowieczu, pewnie prowadzę dyskusję na temat tego, co zwykł jadać na śniadanie Wielki Mistrz Zakonu. Trochę nie mam życia, trochę je przegrywam, a moje studia to żart. Pytania?
Teksty Deneve

Ela „TuTu” Pętkowska-Petrykowska

Rocznik ‘95, nie lubię mówić o sobie, studiuję filologię polską na UW i nie, nie będę nauczycielem. pochłaniam książki w ilościach hurtowych; jak już siadam do oglądania filmów, schodzi mi na tym co najmniej cały dzień (obecnie nadrabiam horrory bo sesja); lubię mangę i anime; zajmuję się rekonstrukcją historyczną i kocham (słowo użyte z pełną świadomością) moją drużynę rekonstrukcyjną, wyjazdy w kraju i za granicę są dla mnie źródłem najlepszych wspomnień i wspaniałej zabawy; lubię grać, a jak mówię w co, ludzie robią wielkie oczy i “jest w ogóle taka gra?”, także tego. moja praca zaliczeniowa z historii literatury polskiej będzie miała tytuł “wiedźmin geralt jako bohater romantyczny” i niech to wystarczy. czytam i oglądam wszystko, i sięgnę po wszystko, żeby móc sprawdzić co mi się podoba, a co nie (np. ostrygi są obrzydliwe). jestem uzależniona od herbaty. w razie pytań odpowiem na wszystko (wszystko to wszystko, jestem cierpliwa 🙂 )
Teksty TuTu

Julia „Angi” Świerczyńska

Angi Urodzona 1994 roku, studiuję filologię rosyjską z filologią angielską na UAM. Uwielbiam pisać opowiadania i poezję, czytać, grać w gry komputerowe, a także fascynuje mnie szeroko rozumiana metafizyka, sny i inne zjawiska niewytłumaczalne. Muzyki słucham dobrej – ścieżka dźwiękowa mojego życia jest bardzo zróżnicowana i często skaczę z jednej melodycznej skrajności w drugą. Podobnie w życiu. Jestem albo paskudną, złośliwą bestią, albo uchylę nieba, zależy od humoru, temperatury, ciśnienia, nagromadzenia poszczególnych zjawisk atmosferycznych i meteorologicznych. W skrócie, nigdy nie wiesz, czy dostaniesz kwiatka, czy może kwiatkiem.
Teksty Angi

Martyna „Idris” Halbiniak

Teksty Idris

Małgorzata„Aya” Czoków

Teksty Ayi

Radosław „Radziu” Szalek

Teksty Radzia

Marcin „Martinez” Turkot

Teksty Martineza

Łukasz „Kisiel” Krzeszowiec

Kisiel Rocznik ’88. Fan komiksu, dobrej książki i filmu. Lubi posłuchać ostrzejszych brzmień. Swój gust muzyczny przyprawia klasyką oraz muzyką elektroniczną. Nie znosi owijania w bawełnę i jak ognia unika „niepracującej szlachty” czy „absolwentów szkół robienia hałasu”. W wolnych chwilach poluje na prawdziwe pokemony, włócząc się z wędką wzdłuż brzegów Królowej Rzek, zdradzając ją chwilami z innymi ciekami i bajorami. Nieuleczalny fanatyk futbolu. Wielbiciel dobrego piwa i whisky. Czasem popełnia recenzje, by innym razem nabazgrolić coś z zupełnie innej beczki. Podczas ostatniego remontu w jego domu, jeden z majstrów stwierdził, że ma nierówno pod sufitem.

Teksty Kiśla

Michał Lipka

Teksty Lipki

Łukasz Bartosiewicz

Teksty Łukasza

Na portalu pojawiły się również gościnne teksty: Agnessy, Nemusy, Warzocha, Tariela