Oglądanie filmów online – lepsze od wyjścia do kina?

Oglądanie filmów online – lepsze od wyjścia do kina?

Oglądanie filmów to świetna rozrywka, w której można uczestniczyć samodzielnie bądź wspólnie z innymi osobami. Wraz z upływem czasu zaczęły pojawiać się różne sposoby na branie w niej udziału – obok kina mieliśmy nagrania w różnej formie (kasety, płyty), a w ostatnich latach popularność zyskał streaming, w ramach którego film jest pobierany z sieci w czasie rzeczywistym, ale nie zapisywany na dysku, a tylko w pamięci krótkotrwałej.

Obecnie toczy się w związku z tym dyskusja w zakresie tego, co jest lepszą opcją – oglądanie filmów online, czyli streamowanie ich, czy bardziej tradycyjne wyjścia do kina. Oczywiście, wiele tutaj zależy od osobistych preferencji, ale można też wskazać kilka kwestii, które wyraźnie przemawiają na korzyść jednego z tych rozwiązań.

Oglądanie filmów online ma wiele zalet, a mało wad

Tak naprawdę jedynym minusem oglądania filmów w domu jest fakt, że ekran jest znacznie mniejszy niż w kinie. Poza tym można wskazać same zalety. Oglądając film w domu, nie musimy dostosowywać się do repertuaru (dni, godzin projekcji), a możemy sami ustalić, kiedy rozpoczniemy seans. Dodatkowo, w każdej chwili możemy go spauzować i nie ryzykujemy, że np. wychodząc do toalety przegapimy jakieś ważne sceny.

Nikt nam nie przeszkadza, nie szeleści, nie rozmawia w czasie projekcji. Przeciwnie – my możemy mówić czy jeść i nikomu nie będziemy w ten sposób przeszkadzać. Dodatkowo, nie musimy wydawać dużych kwot na przekąski sprzedawane przez kino – możemy jeść w czasie filmu zwykły posiłek czy na przykład zrobić sobie popcorn w mikrofalówce, aby bardziej upodobnić sytuację do seansu kinowego. Jest także opcja chociażby zwiększenia lub zmniejszenia głośności, aby dopasować ją do swoich preferencji.

Online można obejrzeć niemal dowolny film, w kinie opcje są ograniczone

Oglądanie filmów online ma, poza wygodą, drugą kluczową zaletę: daje dostęp do bardzo szerokiego katalogu tytułów. W kinach można znaleźć głównie produkcje najnowsze, względnie okazjonalnie pojawiają się powtórki “klasyków” (aczkolwiek często o niefortunnych godzinach, przez co nie każdy może się wybrać na takie projekcje).

W Internecie zaś, w różnych serwisach streamingowych i portalach do oglądania filmów online, na przykład pod adresem https://www.vflix.pl/, dostępne są setki, a zapewne nawet tysiące różnych produkcji. Zarówno nowszych, jak i starszych, popularnych i niszowych. Z różnych krajów i należące do różnych gatunków. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie, podczas gdy w przypadku kina nierzadko bywa, że patrzymy na repertuar i stwierdzamy, że nic ciekawego akurat nie grają.

Jaka będzie najlepsza bramka sms dla firmy?
Co powinien mieć dobry komputer do gier?
Jaki monitor do komputera wybrać?