Ranking najlepszych konsol do gier

Ranking najlepszych konsol do gier

Przeglądając internet, możemy napotkać wiele informacji dotyczących różnych konsol do gier. Nie każdy jednak ma na tyle duża wiedzę, żeby dokonać optymalnego wyboru w stosunku do swoich potrzeb. W dzisiejszym artykule przedstawimy wam listę najlepszych naszym zdaniem konsol.

Konsola do gier

Konsola do gier to nic innego jak urządzenie przeznaczone do grania w gry komputerowe. Użytkownicy mogą grać w gry za pomocą dołączonego do zestawu kontrolera lub innego peryferium. Konsola do gier jest zwykle sprzedawana w zestawie z kilkoma grami.

Różne formy konsol do gier

Na rynku możemy natrafić na wiele różnych odmian konsol do gier. Najważniejszym rozróżnieniem między konkretnymi produktami będzie ich przeznaczenie. Aktualnie możemy wyróżnić dwie główne formy, jakie przybierają konsole, są to urządzenia przenośne i konsole przeznaczone do użytku stacjonarnego. Ogólnie rzecz biorąc konsole używane głównie do gry poza domem, będą miały gorsze podzespoły od ich stacjonarnych odpowiedników. Konsole przenośne oferują szeroką gamę gier, które sprawią nam wiele radości na różnego rodzaju wyjazdach, czy również w zaciszu domowym. Zacznijmy więc naszą listę, która pomoże w zakupowej decyzji każdemu zagubionemu fanowi gier komputerowych.

Playstation 4

Playstation 4 zajmuje u nas ostatnie miejsce, głównie ze względu na swój wiek. Konsola ta jest z nami od 2013 roku, co oznacza że w 2023 roku będzie obchodziła swoje 10-lecie. Mimo jej wysokiego jak na tą branżę wieku, nie możemy jej odmówić swojej funkcjonalności. Ps4 było w 2013 roku prawdziwą rewolucją na rynku gamingowym, a upływ lat spowodował, że możemy na niej zagrać w szeroki wachlarz bardzo dobrych produkcji. Klasyki takie jak the last of us czy uncharted 4 to tylko wierzchołek góry lodowej, tego co ta konsola ma nam do zaoferowania. Jeśli nie do końca komfortowo czujesz się z wydawaniem dużej części swojego budżetu na najnowszą konsole Ps4 będzie dla ciebie bardzo solidną opcją.

Xbox series S

Kolejne miejsce na naszej liście zajmuje konsola – Xbox series S. Jest to tańsza i mniej zaawansowana alternatywa dla flagowego modelu Microsoftu – Xbox series X, a jej premiera miała miejsce w 2020 roku. Specyfikacje techniczne tej konsoli są lekko uboższe w stosunku do wersji X, aczkolwiek obie konsole są kompatybilne z najnowszymi tytułami. Gorsze specyfikacje i pamięć wewnętrzna poskutkowały w rozmiarze konsolki. Wersja S jest o ponad 50% mniejsza od jej alternatywy i waży tylko 2 kilogramy. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na kupno mocniejszej konsoli takiej jak Ps5 czy Xbox series X, ale chcemy ogrywać najnowsze tytuły, to popularna S-ka będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Nintendo Switch

Przenośna konsola od Nintendo zajmuje u nas ostatnie miejsce na podium. Wyprodukowana w 2017 roku przenośna konsolka po dziś dzień cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Źródłem jej sukcesu z pewnością są jej kompaktowe rozmiary i elastyczność. Switch może być używany zarówno jako konsola przenośna jak i stacjonarna. Szereg unikalnych tytułów takich jak “Super Mario Odyssey” i “The Legend of Zelda: Breath of the Wild” to kolejny atut japońskiej konsolki. Nintendo z pewnością przypadnie do gustu graczom pragnącym uniwersalnego sprzętu do grania.

Xbox series X

Kolejna konsola Microsoftu na naszej liście. Xbox series X to starszy brat opisywanej już powyżej series S. Jest to konsola najnowszej generacji wraz z Playstation 5, co za tym idzie jej bezpośredni konkurent. Na tym sprzęcie ogramy wszystkie najnowsze tytuły branży gier komputerowych w bardzo dobrej rozdzielczości. Szeroki wybór gier, dzięki słynnej usłudze  Xbox Game Pass to jeden z największych atutów konsoli Xbox series X.

Playstation 5

Nareszcie możemy przedstawić wam aktualnie najlepszą naszym zdaniem konsolę do gier. Playstation 5 nie odbiega podzespołami od Xboxa series X, ma za to jedną bardzo duża przewagę. Biblioteka gier konsoli od Sony pęka w szwach od ekskluzywnych tytułów na tę platformę. The last of us part 2, Final Fantasy XVI, Horizon Zero Dawn czy nadchodzący Marvel’s Spider-Man 2, to tylko niektóre z wielu tytułów, w które możemy zagrać tylko na konsoli od Sony.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że tym artykułem ułatwiliśmy wam wybór konsoli do gier. Kupno sprzętu do grania często wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, co za tym idzie taki zakup musi być bardzo dobrze przemyślany. Każdy gracz z pewnością znajdzie na naszej liście coś dla siebie i będzie mógł z radością zanurzyć się w wirtualny świat.

Jaką konsolę kupić do swojego domu?
Jaką konsolę wybrać w 2023 roku?
Magnavox Odyssey –  pierwsza konsola do gier i dziedzictwo Ralpha H. Baera