Retro Konsole, czyli jak tanio zabić czas?

Automatycznie zapisany szkic

Obecnie żyjemy w świecie, gdzie niemal każdy jest w ciągłym ruchu. Zdarza się, że zmuszeni jesteśmy do spędzania długich godzin w pociągu czy autobusie, chociażby w celu dotarcia do swojego miejsca pracy lub na wymarzone wakacje. Podróże tego typu są niezwykle wyczerpujące. W jaki sposób możemy umilić sobie ten czas? Jedni wezmą ze sobą książkę lub czasopismo, inni przez pół drogi przeglądać będą facebook‘a, jeszcze inni chwycą za przenośną konsolę.

Konsole przenośne za grosze.

Wszystko oczywiście zależy od wymagań graczy, nie mniej czas, który pozornie mógłby być stracony, można spożytkować, nadrabiając zaległości względem starszych tytułów. W tym celu pomogą nam konsole nieprzekraczające budżetem dwustu złotych. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się przy grach na nesa i Game Boy Advance. Szczególnie osoby zagrywające się za młodu na pegasusie powinny być wniebowzięte, ponieważ tytułów znanych właśnie z tej konsoli jest naprawdę sporo.

Co oferują nam takie konsole?

Kiedy słyszy się o podobnych gadżetach, oczyma wyobraźni widzi się przeważnie produkt ledwie nadający się do użytkowania. Nie jest tak jednak w każdym przypadku. Owszem, istnieją konsole tanie, które są wyposażone w słabe akumulatory czy w bardzo małą ilość pamięci. W tym artykule jednak skupimy się na modelach wartych uwagi. Za pierwszy przykład niech posłuży nam X7 Plus. Model ten nadaje się nie tylko do grania w starsze produkcje, ale również do odtwarzania muzyki czy filmów. W zasadzie spora część podobnych urządzeń ma wbudowaną taką możliwość. Zdecydowanie gorzej na tym tle wypada konsola MY ARCADE Pixel Classic, gdzie użytkowość ogranicza się jedynie do listy 300 dostępnych na urządzeniu gier – cena podobna, a możliwości zdecydowanie mniej. Jaką zatem najlepiej konsolę wybrać?

Konsole, jakie warto wybrać.

X7 Plus – Za pomocą tej konsoli zagrać będziemy mogli między innymi w gry o formacie GBA, GBC czy NES. Możliwe jest również oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Konsola ta ma wbudowane ponad trzy tysiące gier, zatem jest w czym wybierać. Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o tego typu konsole. Za pomocą X7 Plus możemy również uruchomić ebooka lub zrobić zdjęcie. W momencie, kiedy gra nam się znudzi, zawsze warto dla odmiany sobie coś poczytać.

RONEBERG RX9 – W porównaniu z wersją X7 Plus, ta różni się między innymi jakością wykonywanych zdjęć czy pojemnością akumulatora – 1000 mAh. Wgranych gier jest o wiele więcej, bo aż 20 tysięcy. Jakościowo bije na głowę wersje poprzednie, a cena jest niemal identyczna. Warto więc pochylić się nad tym produktem – mimo że bateria w tym modelu jest odrobinę mniej pojemna.

KX6941 – W stosunku do poprzedników jest to zdecydowanie najtańsza alternatywa. Funkcje konsoli ograniczają się jedynie do gier z nesa (Łącznie jest ich 400). Samo urządzenie jest małe, co umożliwi nam przechowywanie go w każdym możliwym miejscu. Jeśli jednak wcześniej używaliśmy jednej z powyższych konsol, możemy się mocno rozczarować.

Myślę, że powyższe modele to nie lada gratka dla każdego fana gier retro. Posiadając jedną z trzech wymienionych konsol, będziemy bowiem mogli pograć w takie kultowe tytuły jak Contra, Castlevania czy popularny nadal Crash Bandicoot. Szczególnie pierwsze dwa urządzenia (X7 Plus i RX9) mogą przydać się nie tylko w ciężkiej podróży dla zabicia czasu, co w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do komputera, a bardzo chcielibyśmy obejrzeć sobie kolejny odcinek ulubionego serialu. Gorzej na tym tle wypada KX6941, gdzie funkcjonalność jest mała, chociaż stosunek jakości do ceny oceniam na bardzo dobry.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz