Skype. Niezawodny komunikator internetowy.

Automatycznie zapisany szkic

Skype jest znanym na świecie produktem z rodziny Microsoft, opartym na technologii przetwarzania danych w chmurze. Zanim pojawił się Messenger, Skype był chyba najbardziej rozpowszechnionym komunikatorem internetowym na świecie. Nazwa Skype, wzięła się ze zbitki słów sky-peer-to-peer, a sam program, działa na kilku platformach systemowych.

TWÓRCY I HISTORIA. KARIERA KOMUNIKATORA SKYPE.

Pierwsze wydanie Skypa, pojawiło się w wersji beta już w 2003 roku. Wersja oficjalna, została zaprezentowana użytkownikom, w rok później. Za stworzenie Skype, odpowiada Niklas Zennstrom i Duńczyk, Janus Friis. Współpracując z grupą estońskich programistów, udało im się stworzyć program, operujący na systemach modułów firmy GIPS. Język programowania Windows, jakiego firma Microsoft użyła dla programu Skype, to język Delphi. Technologia przetwarzania danych w chmurze zastosowana w Skype, polega na użyciu sieci grid, gdzie wiele systemów udostępnia swoje usługi, korzystając z podłączonych zasobów. W przypadku Skype, technologiczne zasoby zawsze podążają za potrzebami usługobiorcy.

W 2011 roku, Skype trafił w ręce firmy Microsoft, która nabyła go w całości za 8,5 mln USD. Stanowi to drugie przejęcie co do wielkości inwestycji dla Microsoft, jak do tej pory. Od tego momentu, Skype stał się częścią rodziny produktów firmujących tą markę. W 2010 roku Skype miał 660 milionów użytkowników. Dziś Skype Inc., za główny przedmiot swojej działalności, uznaje produkcję oraz marketing związany z czatami video, błyskawicznym transferem przesyłanych przy użyciu programu wiadomości oraz stałym poszerzaniem swojej oferty telekomunikacyjnej.

SZCZEGÓŁY UŻYTYCH PRZEZ PROGRAM TECHNOLOGII.

W Polsce, komunikator ten był swego czasu bardzo popularny, ponieważ w czerwcu 2005 roku, Skype zawarł umowę z portalem internetowym Onet.pl. Używając Skypa, możemy prowadzić darmowe rozmowy głosowe i widzieć osobę, z którą akurat rozmawiamy, dzięki zastosowaniu kamery internetowej. Program służy do łączenia się z bliskimi osobami oraz jest dobrą metodą na komunikację w pracy. Jest przeznaczony do prowadzenia rozmów jeden na jeden, dyskusji w grupie i połączeń konferencyjnych.

Korzystanie ze Skype jest bezpłatne, z grupami osób nie przekraczającymi liczby 100. Płatna subskrypcja, pozwala na ominięcie tego limitu oraz daje wiele innych możliwości, którymi dysponuje komunikator. Skype, w ocenie użytkowników kont premium, posiada o wiele więcej opcji telekomunikacji niż np. smartfon.

Program korzysta z technologii VoIP – Voice over IP, w języku komunikatora Skype, jest to tzw. SkypeOut. Ta usługa, umożliwia nam prowadzenie płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych.

MOŻLIWOŚCI JAKIE DAJE NAM SKYPE.

W ofercie Skypa, znajdziemy także możliwość przesyłania różnego rodzaju plików oraz tradycyjny sposób komunikacji, polegający na wymianie wiadomości tekstowych pomiędzy jego użytkownikami. Jest programem wygodnym, ponieważ do tego by móc w pełni z niego korzystać, potrzebne nam jest jedynie połączenie z siecią Internet. Można go używać za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera PC, konsoli Xbox, laptopa czy tableta. Działa bez problemu na każdym z kompatybilnych, zsynchronizowanych ze sobą nawzajem urządzeń personalnych.

Skype jest komunikatorem internetowym, zatem przede wszystkim rodzajem programu komputerowego, pozwalającego na nawiązywanie natychmiastowej komunikacji z wybraną przez nas osobą. Jego cechą charakterystyczną jest dostosowana do szybkości, posiadanego przez nas łącza internetowego oraz niezawodna płynność działania.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz