Spotify. Muzyka bez ograniczeń.

Automatycznie zapisany szkic

Spotify to szwedzki pomysł na aplikację muzyczną, oferującą dostęp do muzyki oraz podcastów na licencji freemium. Ten rodzaj licencji oznacza, że osoby używające aplikacji Spotify, mogą skorzystać zarówno z opcji dostępowej free jak i opłaconego konta premium. Funkcje podstawowe, czyli “free” są bezpłatne, jednak obciążone są dodatkowo reklamami i ograniczonymi opcjami personalizacji.

DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ ZE SPOTIFY?

W związku z tym, że aplikacja działa w oparciu o przesył strumieniowy, dostarczania dzięki temu informacji multimedialnych przez Internet, a użytkownicy mogą słuchać muzyki w sposób nieprzerwany, ponieważ przesyłane tą metodą pliki, mają postać skompresowaną (inaczej: spakowaną). W zasadzie Spotify, śmiało można uznać za aplikację, która wspiera społecznościowe podejście do słuchania, odkrywania i dzielenia się nową muzyką. Korzystając z płatnego abonamentu premium, możemy liczyć na dostęp do utworów offline i słuchania nagrań bez reklam.

Ściągając Spotify na swój komputer lub urządzenie mobilne, włączamy swój osobisty dostęp, do objętych prawami autorskimi nagrań muzycznych i podcastów, które pochodzą bezpośrednio od wytwórni płytowych i firm medialnych. Jak twórcy Spotify, sami mówią o sobie: “Ich misją jest uwolnienie potencjału ludzkiej kreatywności – dając milionom kreatywnych artystów możliwość życia ze swojej sztuki i miliardom fanów możliwość cieszenia się nią i czerpania z niej inspiracji”.

JAK DZIAŁA APLIKACJA SPOTIFY?

Na czym dokładnie polega wyszukiwanie muzyki na Spotify? W widoczny na stronie, pusty pasek udostępnianej wszystkim użytkownikom wyszukiwarki, wpisujemy interesujący nas tytuł, albumu lub nazwę wykonawcy. Czasem wystarczy jedno słowo z kawałka, który akurat pilnie jest nam potrzebny.

Dodatkowo, mamy dostęp do stworzonych już przez Spotify playlist, podzielonych według gatunków, wykonawców oraz nazw. Stając się użytkownikiem aplikacji i zakładając na niej swoje konto, możemy personalnie sami tworzyć, edytować i udostępniać listy odtwarzania. Nasi znajomi, dzięki posiadaniu kont na Spotify, mogą aktywnie brać udział w naszym odsłuchiwaniu, śledząc polubione przez nas utwory czy tworzone przez nas na bieżąco, playlisty.

Wersja podstawowa, inaczej free, za którą nie musimy nic płacić, żeby z niej móc korzystać, zawiera reklamy wyświetlane podczas słuchania muzyki. Do tego, byśmy mogli ją w pełni użytkować, bezwzględnie konieczne jest stałe połączenie z Internetem. Za pomocą konta darmowego, nie skorzystamy również z opcji Smart TV. Nie polecałabym aplikacji Spotify, na telefony typu smartphone, ponieważ na tego typu urządzeniach mobilnych, posiadamy jedynie dostęp do odtwarzania utworów w trybie losowym (stary random).

TRADYCJA I SZACUNEK DLA WYKONAWCÓW.

Do pobrania Spotify na komputer osobisty, wystarczy wejść na stronę domową firmy, która widoczna jest pod adresem internetowym: open.spotify.com. Korzystając z wysokiej jakości produktu szwedzkiej marki, otrzymamy dostęp oraz możliwość odtwarzania muzyki, zarówno losowo jak i w trybie standardowym. Płynność dźwięku, udostępnianego przez strumień radiowy Spotify, waha się pomiędzy 128 kb/s, a 256 kb/s, dla kont wykupionych i premiowanych jakością zastosowanej przez firmę metody strumieniowej. Aplikację bez trudu, znajdziemy w sklepie Microsoft Store, gdzie obecne są również ciekawe dodatki do Spotify.

Z dnia na dzień, nagrania udostępniane przez spółkę, zyskują coraz więcej zwolenników. W 2019 roku ze Spotify, korzystało już 217 milionów zadowolonych fanów. Czy ta aplikacja na duże szanse na rynku muzycznym? Bez wątpienia, ma i posiada!

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz