Tablet lepszy niż zeszyt?

Tablet lepszy niż zeszyt?

Rok szkolny zbliża się nieubłaganie. Każdego roku uczniowie poświęcają ogrom czasu na tworzenie notatek. Jest to jedna z najpopularniejszych form nauki. Obecnie jednak coraz częściej notatki tworzone są nie w zeszycie lecz na tabletach. Co najciekawsze – nadal są to notatki odręczne. Jak to możliwe?

Cudowny rysik

Tworzenie odręcznych notatek oferują tablety iPad marki Apple. W prawdzie nie są to ani jedyne, ani pierwsze tablety z taką możliwością. Jednak na przestrzeni ostatnich lat Apple zdecydowanie zdominowało ten sektor. Tworzenie odręcznych notatek na tablecie odbywa się przy użyciu specjalnego rysika. Należy zaznaczyć, że nie jest on produktem dołączanym do iPad już w trakcie zakupu samego tableta. Kupno rysiku o nazwie Apple Pencil to dodatkowy koszt. Wyróżniamy dwie generacje Apple Pencil.

Aplikacje do tworzenia notatek

Najbardziej popularną aplikacja do tworzenia notatek w systemie iPad OS to OneNote, która jest produktem firmy Microsoft. Aplikacja ta umożliwia tworzenie notatek za pomocą klawiatury zewnętrznej lub za pomocą Apple Pencil. Aplikacja posiada wiele narzędzi. Wklejanie zdjęć, grafik i schematów zaczerpniętych z internetu jest niezwykle proste i intuicyjne. Sprawia to, że tworzone notatki mogą być wzbogacane o wiele dodatkowych materiałów graficznych. Jest to gratka dla wzrokowców. Dodatkową zaletą aplikacji OneNotes jest to, że aplikacja ta jest dostępna zarówno na tablety, smartfony jak i komputery niezależnie od systemu operacyjnego (iOS lub windows). Umożliwia to synchronizację tworzonych notatek na wielu urządzeniach. OneNote to darmowa aplikacja.

Aplikacją konkurencyjną dla OneNote jest Notability. Jest to jednak aplikacja płatna, której koszt wynosi 54.99 zł. Jest to jednak wydatek jednorazowty, a możliwości aplikacji są niesamowite. Oprócz ogromnej gamy podstawowych narzędzi, możliwe jest wklejanie do notatek wszelkiego rodzaju multimediów od obrazów, przez audio do klipów wideo.

Jakiego iPada wybrać?

Z każdym rokiem na rynku pojawia się nowy model iPada. Są to urządzenia, których cena wacha się w granicach od około 2 do 4 tysięcy. Do tworzenia notatek i swobodnego, komfortowego korzystania z internetu wystarczy tańsza opcja. Natomiast w przypadku, gdy iPad ma zastąpić standardowy laptop, warto pokusić się o droższa wersję, czyli wersję Pro. Należy również wybrać rozmiar najbardziej odpowiedni dla użytkownika. Ogromnym plusem tabletów jest to, że można je zabrać ze sobą niemal wszędzie. Korzystanie z nich jest bardzo proste i intuicyjne. Nie jest więc zaskakujące, że coraz więcej osób decyduje się na zakup iPada.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz