Technologia – matowe matryce, mikrofony i kamery internetowe

Technologia – matowe matryce, mikrofony i kamery internetowe

Nie tajemnicą jest to, że w czasach obecnych niemal każdy laptop ma wbudowaną kamerę internetową i mikrofon, bo dzięki tym gadżetom można organizować wideokonferencje i to niemal z dowolnej lokalizacji. wszyscy też doskonale wiedzą, że ta forma kontaktu jest obecnie preferowaną, bo w ten sposób wytłumaczyć można znacznie więcej niż za pomocą telefonu przyłożonego do ucha. Zwłaszcza w biznesie ta forma kontaktu znaczy wyjątkowo wiele, bo wcześniej istniały opcje takie jak typowa rozmowa przez telefon i objaśnianie takie zwyczajne twarzą w twarz. Druga z tych opcji nie zawsze była osiągalną, bo dwie konkretne osoby nie zawsze znajdowały się w tym samym mieście i co równie istotne nie zawsze obowiązki pozwalały na takie wytłumaczenie pewnych zagadnień bezpośrednio, a obecnie tego typu objaśnień można udzielić nawet w trakcie trwania tej niezbyt długiej przerwy.

Matowa matryca.

W czasach obecnych dodatek taki jak matowa matryca to opcja często spotykana w markowych laptopach, choć nie zawsze łączy się ona z dotykowym ekranem, ale najważniejszym jest to, że ułatwia ona pracę mobilną, czyli pewną część pracy można wykonać nawet na tarasie otulonym winoroślami i nasłonecznionym. Praca w tego typu miejscu nie jest możliwą jeśli dysponujemy jedynie laptopem z matrycą błyszczącą, ale na chwilę obecną matryce takowe mają te gorsze laptopy. Dlatego też na tych lepszych da się pracować poza tym tanio urządzonym biurem i w tym tkwi ten bardzo ważny plus. Kolejną z zalet laptopów z matowymi matrycami jest ich lekkość, a konkretniej to, że mogą one posiadać procesor o sześciu rdzeniach lub nawet o ośmiu i na dokładkę ważyć trochę ponad kilogram. Dlatego kobiety pracujące często używają sprzętów tego rodzaju i nie chodzi tu wyłącznie o to, że są one lekkimi i można zabrać coś w tym stylu praktycznie w dowolne miejsce. Równie wiele znaczy też uroda tych komputerów przenośnych, bo markowy sprzęt powinien też wyglądać.

Detale upiększające.

Nikogo obecnie nie dziwi to, że laptop z matową matrycą o niewielkiej masie ma także tę klawiaturę podświetlaną na niebiesko, a wokół niej taką srebrną ramkę, która w rzeczywistości jest fragmentem tej aluminiowej obudowy i to na dokładkę tym wypolerowanym. Tego typu upiększenia mężczyźni doceniają raczej tak średnio, ale kobiety je wyraźnie cenią i z kilku laptopów o podobnych elektronicznych parametrach zazwyczaj wybierają ten z największą liczbą ozdobnych detali, bo chcą pracować na czymś co jest lekkie i urodziwe jednocześnie, choć dobrze jest też wtedy gdy taki laptop ma też tę wzmocnioną konstrukcję.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz