Technologia – matowe matryce, mikrofony i kamery internetowe

Technologia – matowe matryce, mikrofony i kamery internetowe

Nie tajemnicą jest to, że w czasach obecnych niemal każdy laptop ma wbudowaną kamerę internetową i mikrofon, bo dzięki tym gadżetom można organizować wideokonferencje i to niemal z dowolnej lokalizacji. wszyscy też doskonale wiedzą, że ta forma kontaktu jest obecnie preferowaną, bo w ten sposób wytłumaczyć można znacznie więcej niż za pomocą telefonu przyłożonego do ucha. Zwłaszcza w biznesie ta forma kontaktu znaczy wyjątkowo wiele, bo wcześniej istniały opcje takie jak typowa rozmowa przez telefon i objaśnianie takie zwyczajne twarzą w twarz. Druga z tych opcji nie zawsze była osiągalną, bo dwie konkretne osoby nie zawsze znajdowały się w tym samym mieście i co równie istotne nie zawsze obowiązki pozwalały na takie wytłumaczenie pewnych zagadnień bezpośrednio, a obecnie tego typu objaśnień można udzielić nawet w trakcie trwania tej niezbyt długiej przerwy.

Matowa matryca.

W czasach obecnych dodatek taki jak matowa matryca to opcja często spotykana w markowych laptopach, choć nie zawsze łączy się ona z dotykowym ekranem, ale najważniejszym jest to, że ułatwia ona pracę mobilną, czyli pewną część pracy można wykonać nawet na tarasie otulonym winoroślami i nasłonecznionym. Praca w tego typu miejscu nie jest możliwą jeśli dysponujemy jedynie laptopem z matrycą błyszczącą, ale na chwilę obecną matryce takowe mają te gorsze laptopy. Dlatego też na tych lepszych da się pracować poza tym tanio urządzonym biurem i w tym tkwi ten bardzo ważny plus. Kolejną z zalet laptopów z matowymi matrycami jest ich lekkość, a konkretniej to, że mogą one posiadać procesor o sześciu rdzeniach lub nawet o ośmiu i na dokładkę ważyć trochę ponad kilogram. Dlatego kobiety pracujące często używają sprzętów tego rodzaju i nie chodzi tu wyłącznie o to, że są one lekkimi i można zabrać coś w tym stylu praktycznie w dowolne miejsce. Równie wiele znaczy też uroda tych komputerów przenośnych, bo markowy sprzęt powinien też wyglądać.

Detale upiększające.

Nikogo obecnie nie dziwi to, że laptop z matową matrycą o niewielkiej masie ma także tę klawiaturę podświetlaną na niebiesko, a wokół niej taką srebrną ramkę, która w rzeczywistości jest fragmentem tej aluminiowej obudowy i to na dokładkę tym wypolerowanym. Tego typu upiększenia mężczyźni doceniają raczej tak średnio, ale kobiety je wyraźnie cenią i z kilku laptopów o podobnych elektronicznych parametrach zazwyczaj wybierają ten z największą liczbą ozdobnych detali, bo chcą pracować na czymś co jest lekkie i urodziwe jednocześnie, choć dobrze jest też wtedy gdy taki laptop ma też tę wzmocnioną konstrukcję.

Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?
Programy i dodatki, które polepszą produktywność i wygodę pracy

Dodaj komentarz