Uzupełnianie atramentu w drukarkach

Uzupełnianie atramentu w drukarkach

Zestaw do uzupełniania atramentem to zestaw narzędzi i pewnej ilości atramentu używanego do uzupełniania wkładów atramentowych. Specyficzne narzędzia oraz ilość lub rodzaj atramentu zależą od tego, do jakiego wkładu jest przeznaczony. Celem zestawu do uzupełniania atramentów dla konsumentów jest oferowanie taniej alternatywy dla zakupu nowych wkładów.

Zwykle zestaw uzupełniający jest wyposażony w uchwyt na wkład, butelki tuszu zamiennika do drukarek i igły. Dokładne narzędzia dostarczane wraz z zestawem mogą się różnić w zależności od producenta lub od tego, do jakiego wkładu jest przeznaczony.

Niektóre narzędzia znajdują się we wszystkich zestawach, ponieważ są niezbędne do uzupełnienia wkładu, ale inne, takie jak uchwyt na kasetę lub igła do odciągania powietrza z kasety, są opcjonalne.

Najpopularniejsze zestawy do uzupełniania wkładów zawierają: butelki czarnego atramentu do czarnego zestawu do uzupełniania wkładów; lub po jednej butelce z każdym zestawem cyjan, magenta i żółty do uzupełniania wkładów kolorowych; lub po jednej butelce z każdym zestawem cyjanu, magenty fotograficznej i czerni do uzupełniania wkładów fotokolorowych; lub połączenie wszystkich kolorów do zestawów do uzupełniania wkładów kombo z zamiennikiem tuszu.

Proces uzupełniania tuszu z zamienników do drukarek

Proces napełniania uzupełniającego zamiennikami tuszy do drukarek zazwyczaj składa się z następujących etapów:

W zależności od rodzaju wkładu, który jest napełniany, atrament może być wstrzykiwany przez otwór na górze wkładu lub bezpośrednio do komór atramentowych po wyrzuceniu blatu. Atrament może być wstrzykiwany bezpośrednio z butelki (z końcówką igły) lub z igły wypełnionej tuszem.

Atrament musi być powoli wtryskiwany do wkładu, tak aby nie spowodować uszkodzenia, przepełnienia lub przepełnienia zbiornika farby drukarskiej w innych kolorach. (W przypadku kolorów, etykieta na wkładce może mieć trzy zamówione punkty kolorystyczne, aby wskazać odpowiednie trzy kolory farby w komorach zbiornika.)

Niektóre zestawy uzupełniania zawierają ostatni etap, w którym z wkładu usuwana jest niewielka ilość powietrza, aby przywrócić równowagę płynu atramentowego, który znajdował się wewnątrz wkładu przed napełnieniem.

Instalacja i działanie:

Po napełnieniu wkładu, górna część jest umieszczana z powrotem na nim (jeśli to konieczne) i można ją ponownie zainstalować w drukarce. Dodatkowy atrament wypływający z głowicy drukującej naboju może być wycierany lub plamiany (przez kilka minut).

W przypadku niektórych wkładów atrament ma problem z dostaniem się zamiennika tuszy do drukarek na dno wkładu (zwłaszcza kolorowych wkładów), musi być on wtłoczony na dno poprzez odsysanie przez płytkę z dyszą lub poprzez nacisk od góry strzykawką, aby bardzo delikatnie przedostać się przez płytkę z atramentem. Może być konieczne uruchomienie narzędzi do czyszczenia drukarki na wkładach napełnianych ponownie, w przypadku gdy nadmiar farby zostanie usunięty z procesu uzupełniania.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?