W jaki sposób telefon Pico Cells, wpłynął na rozwój sieci GSM.

W jaki sposób telefon Pico Cells, wpłynął na rozwój sieci GSM.

PICO CELLS GSM, A TECHNOLOGIA SMARTFONA.

Małymi literami, o wielkich słowach. Cechą charakterystyczną telefonów komórkowych Pico Cells było to, że mogły być one używane głównie w pomieszczeniach. Przyczyna tego ograniczenia w ich zastosowaniu, leżała w konstrukcji, tego jakże niesamowitego na tamte czasy, telefonu. Komórka Pico Cells przeskoczyła technologicznie, makro i mikro komórki wręcz “o głowę”, nie dając im żadnej szansy w dalszym wyścigu. Wyglądający jak zabawka dla dzieci telefon Pico Cells, powstał w powołaniu o “średnicę POKRYCIA wynoszącą kilkadziesiąt metrów”. W ten sposób definiuje go dość nieśmiało, jedna z najstarszych encyklopedii na świecie, która do dziś dnia, funkcjonuje pod tą samą, globalnie znaną wszystkim użytkownikom Internetu, nazwą. Pamiętajmy: pokrycie płytki telefonu GSM, równa się, implantacja metalem o właściwościach przewodnich izotopu.

TECHNICZNY “WŁAM” PICO CELLS.

Poza ścianą anten technologii GSM. Można przypuszczać, że gdyby nie Pico Cells, smartfon nie pojawiłby się nigdy w swojej obecnej, dopuszczonej na rynek sprzedaży detalicznej formie, jaką na co dzień chwytamy odruchowo do ręki. Głupie to, ale jakże standardowe. Skąd ten, być może z pierwszego punktu widzenia, absurdalnie brzmiący wniosek? Fizyka, w projektach i konstrukcji nowoczesnych urządzeń, nawet wyglądających na bardzo skomplikowane, ma do dziś dnia, zasadnicze znaczenie.

Wyraźne widoczne przyczyny, są co najmniej dwie:

  1. zastosowanie technik implementacji oraz pokonanie zasięgu “czterech ścian” pomieszczeń,
  2. niedoskonałości odbioru sygnału anten stacji dokujących bazy systemu GSM oraz i problemami z jej rozmieszczenie w przestrzeni.

Oczywiście można uznać, że są to tylko przypuszczenia. Ponieważ nie zawsze jest tak, że dany pomysł, powstaje w oparciu i w powiązaniu z historią, starszych podobnych mu, wynalazków. Czasem geniusz jest jakby naturalnie zakodowanym przez swój genotyp samorodkiem, który ma tzw. przebłysk energii, powstający na podstawie dostępnej sobie, wszechstronnej wiedzy. Mózg ludzki, w XX wieku bywał często porównywany do komputera, czy dziś powszechnym jest porównywanie go do Internetu?

Implementacja, ma bardzo ważne znaczenie, jeśli chodzi o dokonania związane z wynalezieniem telefonu komórkowego Pico Cells. Zauważono wtedy, że “zalewając płytkę metalem – przewodnikiem izotopu”, można pokonać bez problemu barierę, jaką jest betonowa ściana bloku. Izolacja została pokonana. Spektakularne technicznie osiągnięcie! I brawo dla tych, którzy to wówczas zrozumieli.

Fakt dokonany, a obszar samooceny społecznej. Czy jako osoby posługujące się Internetem na co dzień i mające stale z nim do czynienia, możemy liczyć na to, że nasz sposób myślenia spotka się z pozytywną oceną ze strony osób, które nie wiedzą o Internecie zbyt wiele? Miejmy nadzieję, że proces akceptacji społecznej idącej w tym właśnie kierunku, zaowocuje w końcu odczuwalnym dla wszystkich sukcesem, a nasz praca spotka się z godnym jej samej, uznaniem.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz