Każdy z nas korzysta z usług warsztatów samochodowych w celu naprawy swojego auta czy też wymiany części eksploatacyjnych. Aby auto służyło nam przez lata należy o nie dbać i w miarę regularnie zaglądać do warsztatów samochodowych. Niestety większość z nas nie robi tego regularnie i jeżeli już auto odmówi nam posłuszeństwa jest to dość duża i poważna awaria, a tak naprawdę wystarczyłoby w odpowiednim czasie wymieniać niektóre elementy eksploatacyjne naszego auta. Bardzo często dzieje się tak w przypadku przewodów paliwowych a konkretnie węży do paliwa, należy je wymieniać stosunkowo często aby uniknąć poważniejszych awarii.
Węże do paliwa
Węże do paliwa przeznaczone są do paliwa, benzyny oraz oleju. Znajdują one swoje zastosowanie przede wszystkim w instalacjach samochodowych do przepływu paliw ropopochodnych. Węże te są odporne na benzynę i olej napędowy.
Budowa węży paliwowych
To czy waż do paliwa posłuży nam na dłużej zależy od jego budowy i materiałów z jakich został wyprodukowany. Węże powinny być odporne na wiele czynników w tym również na warunki atmosferyczne. Węże z gumy z oplotem tekstylnym czy inaczej parcianym w przeciwieństwie do węży hydraulicznych nie posiadają oplotu stalowego. Węże paliwowe są bardzo giętkie i elastyczne, a przy tym stosunkowo lekkie, możemy zaciskać je na tulejach ale tylko tych gładkich wewnątrz inne mogłyby uszkodzić tekstylny oplot. Węże do paliwa to węże które są niskociśnieniowe. W sklepach możemy spotkać również specjalistyczne węże paliwowe które są odporne na wysoką temperaturę nawet do 280 stopni. Węże paliwowe znajdują swoje zastosowanie zarówno do dystrybucji paliwa jaki i do układów paliwa. Służą one przede wszystkim do stosowania w instalacji paliwowej wszystkich pojazdów silnikowych. Znajdują swoje zastosowanie zarówno w autach osobowych jak i motocyklach czy samochodach ciężarowych, maszynach budowlanych czy łodziach. Węże do paliwa skonstruowane są tak by były odporne na wysoką temperaturę a także działanie warunków atmosferycznych. Zbudowane są z materiałów które pozwalają również na bezproblemową współpracę ze wszystkimi rodzajami paliw, a także substancjami ropopochodnymi, a nawet na mieszaniny etanolu i metanolu.
Jest wiele rodzajów węży do paliwa jednak różnią się one przede wszystkim budową oraz materiałami z jakich zostały wykonane natomiast zastosowanie węży do paliwa jest bardzo podobne. Mogą jednak różnic się ceną, niemniej jednak ich wymiana jest konieczna.