Wpływ gier wideo na ludzi – pozytywny, czy negatywny

Automatycznie zapisany szkic

Czy gry mają zły wpływ na człowieka?

Temat był poruszany wielokrotnie i chyba do dzisiaj nie został do końca wyjaśniony i wyczerpany. Sytuacja zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat. Gry nie są już demonizowana w mediach masowego przekazu – telewizji. Słychać więcej pochwał i dumy z naszych polskich produkcji, niż negatywnego komentarza na temat – złego wpływu gier na dzieci. Z biegiem czasu ten problem będzie zanikał co raz bardziej. Gry stały się rozrywką dla każdego, ciężko znaleźć osobę, która nie miała kontaktu, chociaż z najprostszą produkcją na telefonie. Kiedy człowiek poznaje coś na własną rękę – może wyciągnąć wnioski. Ten sam schemat przeszły gry komputerowe. Teraz są wszędzie, a poziom zabójstw na świecie nie wzrósł za ich sprawą… Bycie graczem jest czymś normalnym, czymś co nie wzbudza emocji. Robi to prawie każdy. Gry są teraz bardzo częstym tematem do rozmów i po prostu formą na spędzenie czasu.

Duma z naszych produkcji

Gry nie są czymś co ma zły wpływ na człowieka. Są czymś kompletnie odwrotnym i mają pozytywny wpływ na naszą psychikę. Często jest to jedyna forma relaksu po ciężkim dniu w pracy, czy też w szkole. Możliwość przeniesienia się, chociaż na chwilę do innego świata jest czymś pięknym. Pozwala nam to zapomnieć o problemach i przeżyć przygodę w wirtualnym świecie. Teraz branża bardzo się rozrosła. Gracze mogą integrować się na różnego rodzaju spotkaniach. Organizowane są zloty fanów danego tytułu, czy też konferencje gdzie zapowiadane są kolejne produkcje danego studia. Gry łączą, a nie dzielą. Dobrym przykładem są produkcje od naszego największego polskiego studia. Każdy z dumą opowiada o ich dokonaniach, no może nie w przypadku ostatniej dużej produkcji… ale wyjątek potwierdza regułę! Wcześniejsze gry o przygodach białowłosego pogromcy potworów są czymś z czego każdy Polak może być dumny. Kolejnym tematem tego typu jest nasza drużyna – Virtus Pro. Kilka lat temu chłopaki byli na ustach wszystkich. Wygrywali wielkie turnieje i przynosili dumę naszemu krajowi. Pokazywali, że gry łączą ludzi i jest tu miejsce dla każdego. Na trybunach można było zobaczyć ludzi w każdym przedziale wiekowym. Dziadek, który przyszedł na mecz ze swoim synem i wnuczkiem – nie był, aż tak rzadkim widokiem.

Poznawanie znajomych

Gry multiplayer są świetnym źródłem poznawania nowych ciekawych osób, które mają tą samą pasję. Wiele jest historii przyjaźni, które przetrwały wiele lat – głównymi bohaterami tych historii, są osoby, które poznały się właśnie na jednej mapie danej gry. Ludzie tworzą swoje drużyny, jeżdżą na różne turnieje i eventy. Po prostu spędzają ze sobą czas. Cieszenie się ze wspólnej pasji jest wspaniałym przeżyciem. Długie konwersacje na temat danego zagrania, czy też wspólne kibicowanie ulubionej drużynie, to tylko nieliczne z przykładów wspólnego spędzania czasu graczy. Na samych komunikatorach głosowych gracze spędzają razem wiele godzin dziennie. To na pewno jedna z najbardziej barwnych społeczności. Jest tutaj miejsca, dla każdego. Nikt nikogo nie ocenia. Zdarzają się przypadki sprzeczek i trollowania innych, ale tym cechuje się ta społeczność. Trzeba tutaj brać większość rzeczy nie do końca na poważnie, żart jest tu często spotykany. Wszystko zależy od specyfiki gry i tego w jakim społeczeństwie się obracamy. Najmłodsi gracze zazwyczaj spędzają czas w gronie osób w swoim wieku, ale też nie jest to reguła. Bardzo trudno jest znaleźć negatywne strony gier. Patrząc na ilość pozytywnych aspektów – można śmiało stwierdzić, że gry są dobrą formą spędzania swojego wolnego czasu.

Rozdzielnice elektryczne – co warto wiedzieć o ich montażu i lokalizacji?
Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?

Dodaj komentarz