Wszystko co powinieneś wiedzieć o FIFA 23

Wszystko co powinieneś wiedzieć o FIFA 23
 • FIFA 23 to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier sportowych, wydawanych każdego roku przez kanadyjską firmę Electronic Arts. Wiadomo jednak, że będzie to ostatnia edycja gry sygnowana słowem FIFA, gdyż doszło do wielu rozbieżności finansowych pomiędzy EA, a międzynarodową federacją piłkarską znaną w skrócie właśnie jako FIFA. Z jednej strony, jest to zatem swego rodzaju kamień milowy dla graczy, którzy już od ponad trzydziestu lat grają w tę grę, z drugiej jednak strony, jest to duża szansa dla kanadyjskiej firmy, aby stworzyć własną niezależną grę pod nazwą EA Sports FC.

Co nowego w grze FIFA 23?

Tym, co rzuca się najbardziej na pierwszy rzut oka jest nowy silnik gry, czyli gameplay. Wielu graczy notorycznie narzeka, że każdego roku gra wydaje dokładnie ten sam produkt. W tym roku jednak będzie inaczej gdyż, do nowej gry FIFA 23 zaimplementowano zupełnie nowy system Hypermotion, który sprawia, że każdy zawodnik na wirtualnej murawie ma swój indywidualny styl biegu. Na przykład Leo Messi będzie poruszał się w sposób bardzo dynamiczny i trudny do uchwycenia dla obrońców przeciwnika. Z kolei Cristiano Ronaldo, który posiada o wiele lepszy parametry fizyczne, będzie opierał swoją grę w głównej mierze na sile i dobrej posturze fizycznej. Krótko mówiąc, twórcy gry robią wszystko, żeby na wirtualnej murawie prawdziwi gracze odnaleźli jak najwięcej realizmu, z którym mamy do czynienia na prawdziwych boiskach piłkarskich. 

W dalszej kolejności wprowadzono również tak zwany Crossplay, który pozwala graczom na rozgrywanie wirtualnych spotkań pomiędzy różnymi platformami. Po raz pierwszy zatem gracze Playstation 5 mogą zmierzyć się na przykład z graczami grającymi na co dzień na platformach nowej generacji XBOX X, a posiadacze Playstation 4 mogą zmierzyć się z użytkownikami platformy XBOX One . Z jednej strony jest to bardzo korzystna innowacja, gdyż pozwala na wyrównanie poziomu w najwyższych ligach w grze. Z drugiej strony może to zniechęcać do gry tych mniej utalentowanych graczy. Warto jednak przy tym pamiętać, że Crossplay jest możliwy pomiędzy graczami, rozgrywającymi spotkania na tej samej generacji sprzętu, dlatego gracze grający na komputerach osobistych mogą zmierzyć się wyłącznie z graczami Playstation 5.

Oprócz tego warto wspomnieć, że gracze będą mieli okazje zagrać jednakowo w męskich mistrzostwach świata, które odbyły się w Katarze w listopadzie i grudniu ubiegłego roku, jak również w kobiecych mistrzostwach świata, które odbędą się w Australii i Nowej Zelandii w 2023 roku. Po raz pierwszy dodano również kobiece rozgrywki piłkarskie w Anglii pod nazwą  Barclays FA Women’s Super League.

FIFA 23- wymagania sprzętowe na komputerach osobistych (PC) 

W związku z podanymi wyżej nowościami, gracze komputerowi będą musieli solidnie podrasować swój sprzęt, aby cieszyć się nową grą w swoim domowym zaciszu. Wśród minimalnych wymagań można zatem znaleźć zatem między innymi: 

 • Procesor Intel Core i5 6600K lub AMD Ryzen 5 1600,
 • NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti albo AMD Radeon RX 570,
 • 8 GB RAM
 • 100 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • system operacyjny Windows 10 64-bit

Warto jednak zadbać o to, aby nasz komputer spełniał zalecane wymagania sprzętowe, wśród których wymagane jest: 

 • Procesor Intel Core i7 6700 albo AMD Ryzen 7 2700X, 
 • NVIDIA GeForce GTX 1660 lub AMD Radeon RX 5600 XT,
 • 12 GB RAM,
 • 100 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • DirectX12 oraz system operacyjny Windows 10 64-bit. 

Więcej niezwykle przydatnych oraz sprawdzonych informacji można znaleźć na portalu nietylkogry.pl

Co powinieneś wiedzieć o grze Counter Strike?
Battlefield – ekscytująca rozgrywka multiplayer i złożony system klas postaci
Minecraft – od prostoty do nieograniczonej kreatywności