Najlepsze i najpopularniejsze gry karciane

Najlepsze i najpopularniejsze gry karciane

Najlepsze i najpopularniejsze gry karciane

Popularność gier karcianych to nic nowego, towarzyszą nam one od dziesiątek lat. Obecnie jednak mamy do czynienia z ich nowym nurtem, sferą kompetytywnych gier karcianych jakie przeniknęły ze świata stolików do światłowodów. Miliony graczy uczestniczą każdego dnia w rozgrywkach karcianych toczonych za pośrednictwem sieci, a poniżej omówimy kilka najpopularniejszych tytułów oraz mechanikę ich funkcjonowania.

Hearthstone – dominator popularności wśród karcianych gier online

Hearthstone to darmowa gra karciana online opracowana i opublikowana przez Blizzard Entertainment dla systemów Microsoft Windows, macOS, iOS i Android. Gra umożliwia rozgrywkę międzyplatformową. z systemem Android lub iOS. Gracze mogą rywalizować ze sobą w meczach od jednej do trzech gier.

To bitewna gra karciana dla dwóch graczy. Gracz może wybierać spośród dziewięciu klas, a następnie zaczyna budować talie kart. Celem gracza jest zredukowanie zdrowia przeciwnika do zera, zanim zabraknie mu własnego zdrowia. Gracze zaczynają z jego dwudziestoma punktami.

Hearthstone opiera się na istniejącej tradycji uniwersum serii Warcraft, używając tych samych elementów, postaci i reliktów.

Hearthstone jest chwalony jako łatwy sposób na wprowadzenie nowych graczy do gier karcianych ze względu na prostą mechanikę rozgrywki. Gra stała się popularna jako eSport, z turniejami z nagrodami pieniężnymi organizowanymi przez Blizzard i innych organizatorów. Jest to obecnie najbardziej popularna gra karciana online na świecie.

Gracze używają potężnych kart do pokonania przeciwników. W grze występuje wiele różnych typów kart, a każda karta ma inne możliwości. W taliach są bohaterowie, zaklęcia, broń, stwory i jeszcze więcej rodzajów kart.

Gracze mogą używać kart do tworzenia talii do walki z innymi graczami lub przeciwnikami AI. Mogą również kupować pakiety kart ze sklepu w grze, aby tworzyć własne talie lub wypróbowywać nowe strategie.

Gracze mogą grać w Hearthstone na wiele różnych sposobów:

– mogą rzucić wyzwanie znajomym poprzez zaproszenie;

– mogą grać przeciwko przeciwnikom AI;

– mogą brać udział w turniejach z nagrodami;

– mogą wejść na arenę, gdzie otrzymają losowe karty i muszą zbudować talię z samych tych kart;

– mogą też zdecydować się na rozegranie przygód solo z gotowymi taliami na każde spotkanie z bossem.

Klasyk gier karcianych – Magic The Gathering w wersji online

Magic: The Gathering Arena to cyfrowa gra karciana opracowana przez Wizards of the Coast. Opiera się na popularnej papierowej grze karcianej, ale ma kilka zasadniczych różnic.

Rozgrywka przebiega według tych samych zasad, co jej papierowy odpowiednik, ale gracze mogą grać przeciwko sobie online Gracze mogą również budować talie z kart, które posiadają lub kupują w sklepie w grze, a następnie walczyć z innymi graczami w ramach różnych trybów. Wiele osób porównuje Magic: The Gathering Arena do Hearthstone, ponieważ obie gry są grami karcianymi rozgrywanymi cyfrowo i mają podobną mechanikę.

Możesz grać z przyjaciółmi lub graczami z całego świata, są też prowadzone turnieje, w których możesz rywalizować o nagrody.

Gra jest bezpłatna co znaczy, że można ją pobrać, uruchomić i rozpocząć rozgrywkę bez jakichkolwiek płatności. Wielu graczy traktujących rozgrywkę poważniej decyduje się jednak na kupowanie dodatkowych pakietów kart, jakie są dostępne w sklepie. Tak zwane ‘boostery’ mogą drastycznie wspomóc tempo rozbudowy talii, otwierając nowe horyzonty poważniejszych rywalizacji z lepszymi graczami.

Co powinieneś wiedzieć o grze Counter Strike?
Battlefield – ekscytująca rozgrywka multiplayer i złożony system klas postaci
Minecraft – od prostoty do nieograniczonej kreatywności