3 ciekawe gry na PS2

3 ciekawe gry na PS2

Na PS2 powstało tysiące gier wśród nich były gry ciekawe, prawdziwe hity, przeciętne gry typu “zagraj i zapomnij”, słabe gry, a także totalne crapy, w które ciężko się grało. Moja uwaga skupi się na grach ciekawych, w które fajnie się grało i nawet teraz warto je sobie odpalić np. na emulatorze:
Przykłady 3 ciekawych gier na PS2:
1 Warriors Orochi
Pierwszą grą godną uwagi jest gra Warriors Orochi, która powstała w 2007 roku między innymi na PlayStation 2. Gra w klimatach dawnych wojen Chińskich/Japońskich walka białą bronią oraz elementy magii. Gra powiązana z Sengoku Basara oraz Dynasty Warriors, jednak z pewnymi elementami, które ją wyróżniają. Na początek gry dostajemy 3 postacie, które w czasie rozrywki możemy dowolnie wymieniać. Postać którą aktualnie nie gramy odpoczywa i regeneruje się, zarówno pasek życia jak i pasek magii, więc gdy podczas walki starci zbyt dużo energii zmieniamy ją na inną i czekamy aż znów będzie zdolna do walki. Przechodząc kampanię gracz zdobywa nowe postacie, jednak wiele postaci szczególnie tych lepszych wymaga wykonania specjalnych misji na mapach “X”, aby je odblokować. W dodatku gra posiada również system ulepszeń zarówno broni jak i postaci. W celu odblokowania najlepszych broni trzeba zagrać na poziomie chaos, co stanowi duże wyzwanie i wymaga już pewnych umiejętności, na szczęście można to zrobić nawet na misji z jedną gwiazdką. Każda misja ma wskazany poziom trudności od 1 do 5 gwiazdek. Na każdej mapie trzeba wykonać postawione zadania, aby je ukończyć oraz pilnować, aby przeciwnik nie wykonał swojego zadania, bo to spowoduje porażkę. Gra bardzo fajna i do tej pory powstają kolejne części. Mimo swojego wieku gra ciekawa i godna uwagi. Grafika nie jest brzydka, ale wiek gry widać, jak komuś nie przeszkadza grafika, to warto dać grze szansę, szczególnie jak ktoś grał w nowsze wersje, a nie widział tych starszych.
2. Tekken Tag Tournament
Biorąc pod uwagę chronologię jest to 4 część popularnej bijatyki. Gra powstała w 1999 roku, po Tekken 3, ale przed Tekken 4, który według opinii wielu osób jest najgorszą częścią. Tekken Tag Tournament, to wciąż stary dobry Tekken, gdzie trzeba pokonać swojego przeciwnika, z rozbudowanym systemem walki i combosów. Jednak z jedną niewielką, ale jednak znaczącą różnicą. Gra umożliwia granie w parach, Nie dwóch graczy w trybie VS, ale granie nawet w trybie Arcade z drugą postacią. Polega to na tym, że walczymy z przeciwnikiem, ale do dyspozycji jest druga postać, którą w każdej chwili można zmienić. Dwie postacie z osobnym paskiem energii, walka się kończy gdy jedna z postaci przegra, więc warto ją zmienić zanim zabraknie jej paska energii, gdy nie walczy regeneruje swoje życie, jednak Tekken to gra dynamiczna, więc nie ma co liczyć na znaczącą regenerację, bo po chwili może znów być potrzebna do walki. Oczywiście nasz przeciwnik również ma do dyspozycji drugą postać. Dodanie drugiej postaci umożliwia też nowe kombinacje podczas walki, bo postacie mogą ze sobą współpracować. Poza tą jedna zmianą gra posiada wszystko co w serii Tekken najlepsze. Graficznie widać, że gra ma swoje lata, ale system walki wciąż jest bardzo dobry i jak komuś nie przeszkadza grafika, wciąż będzie się dobrze bawił przy tej grze. Jest to gra bardzo popularna i godna uwagi nawet dziś, tyle lat po premierze.
3. Tenchu Wrath of Heaven
Ostatnią ciekawą grą w dzisiejszym zestawieniu jest Tenchu Wrath of Heaven, czyli gra o cichym zabijaniu. Zupełnie przeciwieństwo Warriors Orochj, gdzie walczy się z setkami wrogów na rozległych mapach, a wszystko odbywa się dynamicznie. W tej grze natomiast chodzi o to, aby przeciwnik nas nie zauważył. W grze do wyboru są trzy postacie, w tym jedną trzeba odblokować. Wybór postaci ma znaczenie, ponieważ każda ma inną linie fabularną, a mówiąc prościej inne misje. Do wyboru przed każdą misją jest kilka cichych broni do zabijania oraz można to nazwać przedmioty wspomagające jak bomba dymna i kilka innych. Ekwipunek ma swoją ograniczoną pojemność, więc trzeba wybierać przedmioty z głową, te które w danej misji mogą okazać się najbardziej przydatne. Oczywiście graficznie gra odstaje od współczesnych, mechanika gry podobna, jednak są niewielkie różnice. ale jak ktoś lubi gry skradankowe, gdzie trzeba działać po chichu, a technika na “Rambo” kończy się śmiercią, to z pewnością Tenchu Wrath of Heaven, jest grą godną polecenia i ciekawą w tej kategorii. Nie tylko Tenchu z PS2, wcześniejsze wersje, czy wersja na PSP także są ciekawe.
Trzy wyżej wymienione gry, to zaledwie przykłady ciekawych gier z PS2, a tych jak wspomniałem było znacznie więcej. Jest wielu graczy Retro, którzy lubią powspominać starsze tytuły, a gry wyżej wymienione z pewnością są ciekawą propozycją.

Co powinieneś wiedzieć o grze Counter Strike?
Battlefield – ekscytująca rozgrywka multiplayer i złożony system klas postaci
Minecraft – od prostoty do nieograniczonej kreatywności

Dodaj komentarz