Jak się wybić na TikToku? – poznaj 5 wskazówek!

Automatycznie zapisany szkic

Od dłuższego czasu przechodzi Ci przez myśl, aby na poważnie spróbować swoich sił na TikToku? Wiele osób czuje, że posiada w sobie ogromne pokłady potencjału, aby zaistnieć właśnie w ten sposób. Jednak w jaki sposób osoby początkujące powinny rozpocząć swoją TikTokową karierę, aby przekuć pełnię potencjału w prawdziwy sukces internetowy? Już teraz poznaj 5 wskazówek, które ułatwią Ci dotarcie do milionów odbiorców na platformie TikTok.

1.Sprawdź jak działa obecnie algorytm TikToka

Niejednokrotnie w najczęściej oglądanych filmikach pojawia się jakaś produkcja, która kompletnie nie wiadomo czemu się tam znalazła. Jednak takie smaczki pojawiają się dosyć często, ponieważ to właśnie algorytm jakimś cudem wybił właśnie ten filmik na najwyższe pozycje. Dla algorytmu TikToka najczęściej liczy się czas, przez który dany filmik oglądany jest przez innych. Oprócz tego ważna jest również kwestia tego, czy dany filmik jest oglądany do końca czy też nie. Pod uwagę brana jest również aktywność pod filmikiem. Jednak należy pamiętać, że czasami zupełnie inny czynnik ma wpływ na zachowanie algorytmu, dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać czynniki wpływające na algorytm TikToka.

2.Wyróżnij się

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach w internecie jest już niemal wszystko. Jednak jest to po prostu błędne myślenie, ponieważ każdego dnia w sieci pojawia się coś, co każdego z nas zaskakuje. Stąd też ważną kwestią jest po prostu bycie oryginalnym i nietuzinkowym. To właśnie indywidualny pomysł na siebie oraz na swój kanał na TikToku jest tym, co może nam znacząco pomóc w szybkim zdobyciu popularności.

3.Bądź sobą i zachowaj naturalność

Jak już wiemy bycie oryginalnym w internecie jest istotną kwestią. Jednak równie ważna w sieci jest autentyczność. To właśnie naturalne osoby, które w dużym stopniu pozostają sobą, zdobywają najczęściej uznanie naprawdę oddanych widzów. Stąd też ważne jest, aby nasza postać w internecie przypominała w jakimś stopniu naszą postać z dnia codziennego. Nie warto na siłę robić z siebie kogoś, kim nie jesteśmy.

4.Sprawdzaj zagraniczne trendy

W Polsce jest bardzo dużo influencerów, którzy zdobyli popularność poprzez odtwarzanie w Polsce zagranicznego contentu. Dla jednych osób takie działania są czystym kopiowaniem, a dla innych jedynie inspiracją. Niezależnie od tego w jaki sposób potraktujemy ten temat, to mimo wszystko warto co jakiś czas sprawdzić, co jest aktualnie trendy na TikToku za granicą. Najprawdopodobniej prędzej czy później topowe tematy z zagranicznych platform, dotrą w końcu i do nas.

5.Pamiętaj o jakości wideo i audio

Platforma TikTok jest dosyć specyficzną społecznością. Tak naprawdę żaden użytkownik przez oglądaniem filmików w zasadzie nie wie, czego tak naprawdę może się spodziewać. Najczęściej filmiki zamieszczane na TikTOku mają za zadanie rozśmieszyć widza oraz zapewnić mu rozrywkę. Jednak w rzeczywistości zamieszczane tam filmiki często są prawdziwą sztuką. Tak więc idealnie dobrane światło oraz spójne audio są podstawą do tego, aby Twój filmik miał jakąkolwiek szansę na wybicie się.

Pomimo tego, że platforma TikTok funkcjonuje z powodzeniem już jakiś czas, to na pewno jest wciąż miejscem, gdzie popularność mogą zdobyć nowe osoby. Jednak aby to zrobić z sukcesem, należy rozsądnie i w pełni przemyślanie podejść do tematu. Trzymając się powyższych wskazówek prędzej czy później każdemu powinno się udać odnieść oczekiwany sukces. Jeśli nie w pełni, to przynajmniej w jakimś stopniu. Powodzenia!

Jaka będzie najlepsza bramka sms dla firmy?
Co powinien mieć dobry komputer do gier?
Jaki monitor do komputera wybrać?

Dodaj komentarz