Błyskawiczna instalacja bloga z pomogą GVO

Błyskawiczna instalacja bloga z pomogą GVO

Blog możesz zainstalować na hostingu GVO w ledwie kilka minut. Masz tam specjalne narzędzie do tego, Generator Stron Internetowych, po angielsku Website Generator, jest dostępny dla każdego partnera GVO. Po wejściu w generatora możemy w bardzo prosty sposób uruchomić bloga, poprzez kreator instalacji, który przeprowadzi nas przez kilka prostych kroków.

Zaletą instalacji z generatorem jest możliwość dużego wyboru szaty graficznej bloga wśród kilkudziesięciu profesjonalnych tematów graficznych.
Każdy temat graficzny pozwala na utworzenie w pełni profesjonalnego bloga, a na dodatek jest w prosty sposób modyfikowalny.  Możemy go dostosować do swoich potrzeb korzystając z panelu sterowania skórką, GVO Panel.

Po zalogowaniu się do panelu partnera GVO przechodzimy do sekcji narzędzia biznesowe i tam klikamy w Website Generator, po chwili otwiera się strona generatora.
Aby zainstalować nowego WordPress’a klikamy w kreator instalacji, a tam po kliknięciu instaluj otwiera się nowe okno dialogowe instalacji. Wybieramy nazwę domeny na której ma być instalowany WordPress, a dokładniej jej katalog publiczny, czyli ten dostępny dla każdego intenrauty.

Pole Katalog Instalacji pozostawmy puste, blog zostanie zainstalowany w katalogu publicznym a domena będzie wskazywała na stronę główną WordPressa. Natomiast jeżeli wpiszemy w to pole jakikolwiek katalog to blog zostanie zainstalowany w tym katalogu którego adres tutaj podamy i adres bloga zmieni się, będzie wyglądał: nasza domena/nazwa katalogu.

W następnym etapie musimy podać nazwę i hasło użytkownika Cpanel konta hostingowego. Kolejny krok, to wybór tematu graficznego dla naszego bloga. Wybieramy z pośród kilkudziesięciu dostępnych.
Po wybraniu motywu przystępujemy do instalacji WordPress, może to nam zająć kilka minut, po zakończeniu pojawi się komunikat: Gratulacje! Masz swoją nową stronę!
W podsumowaniu otrzymujemy adres naszej nowej strony, otwieramy zainstalowaną witrynę z wybraną przez nas skórką oraz z przykładowymi wpisami ilustrującymi wygląd strony oraz menu głównego i menu w stopce bloga. Możemy to zawsze zmienić dostosowując do swoich wymogów.
Mamy też w podsumowaniu podany adres administratora wraz z loginem i hasłem. Otwiera nam się formularz logowania do zaplecza bloga – wpisujemy nazwę użytkownika i hasło. Hasło i nazwę użytkownika możemy zmienić w zapleczu bloga.
Nazwy użytkownika i hasła nie musimy zapisywać ponieważ dostęp mamy w zakładce GVO.

W wykazie zainstalowanych stron Website Generatora pojawił się nowy blog, ten ostatnio zainstalowany.  Mamy możliwość dodawania postów bezpośrednio z Generatora Stron, bez konieczności otwierania zaplecza bloga,  możemy też w tym samym miejscu zmienić szablon.

Aby zadbać o bezpieczeństwo naszego bloga powinniśmy zaimportować tę instalację do wykazu aplikacji autoinstalatora Cpanelu, Softacolous.
Po zalogowaniu się do Cpanelu konta hostingowego przewijamy się do sekcji Software/Services i tam odnajdujemy Softaculous.
W głównym oknie autoinstlera klikamy w ikonę instalacji WordPress. W nowym oknie wybieramy zakładkę importuj, wskazujemy adres zainstalowania bloga i klikamy import.

Po zaimportowaniu możemy już tworzyć pełną kopię zapasową bloga, a co najważniejsze, przywracać bloga z tej kopii. Pełna kopia zapasowa zawiera pliki bloga jak również bazę danych ze wszystkimi tabelami. Tylko taka kopia pozwoli nam na odtworzenie bloga w razie awarii.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?