Darmowy hosting w 2021 roku – jaki wybrać?

Darmowy hosting w 2021 roku – jaki wybrać?

Przeglądając strony internetowe, rzadko zastanawiamy się, na jakim hostingu są one postawione. Najważniejsze jest dla nas to, aby przeglądanie było szybkie i bezproblemowe. Jeśli tak nie jest, z reguły rezygnujemy z podobnie działających na rzecz innych, spełniających nasze oczekiwania związane z estetyką i odpowiednią optymalizacją. Zdarza się, że sami chcielibyśmy taką stronę stworzyć, pojawia się pytanie: Czy darmowy hosting nam to umożliwi? W tym artykule dowiecie się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze darmowego hostingu, a także, do czego może się nam przydać i w jakich przypadkach lepiej wydać kilka groszy.

Czy darmowy hosting jest dla każdego?

Każdy szanujący się internauta zapewne nie raz chciał stworzyć własną stronę internetową. Są sytuacje, gdzie wymagają tego od nas na studiach, ale istnieją też takie momenty, w których decydujemy się na podobny krok w celu podzielenia się swoją wiedzą z zakresu własnego hobby. Nachodzi nas wtedy jedno kluczowe pytanie brzmiące następująco – Czy aby postawić stronę internetową muszę w nią zainwestować? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego, co dokładnie na takim hostingu planujemy stworzyć. Alternatywy takie zazwyczaj nie nadają się do większych projektów, dlatego w takich sytuacjach są one z miejsca spalone. Wszystko przez to, że dysponują one ograniczoną przestrzenią, zwykle wahającą się między 500 MB a 1GB. Darmowe hostingi są świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem stron. Zdarza się, że w ofercie mamy do dyspozycji gotowe rozwiązania, które automatycznie wyposażają nasz hosting w preferowany przez ów firmę CMS. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które nie specjalnie wiedzą jak zabrać się za instalację systemu zarządzania treścią taką jak np. WordPress. Darmowy hosting średnio sprawdzi się przy stronach firmowych lub przy forach internetowych. Istnieją oferty, które wymuszają wyświetlanie się reklam, niekiedy na tyle nachalnych, że przysłaniają całą stronę internetową. Żadna szanująca się firma nie skorzystałaby z pewnością z takiego hostingu.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Pierwsze, na czym powinniśmy skupić swoją uwagę to zdecydowanie stabilność serwera. Istnieją bowiem hostingi, które wyjątkowo często się zawieszają, przez co cierpi na tym nasza strona. Być może byliście kiedyś świadkami podobnych anomalii, gdzie wchodząc na konkretny adres, strona nie chciała wam się załadować. Dopiero przy czwartej próbie zostaliście przekierowani do interesującego was miejsca. Kolejną ważną rzeczą jest również pojemność serwera. Szczególnie przy wyborze darmowego hostingu powinniśmy wziąć ten aspekt pod uwagę, ponieważ im większa pojemność, tym płynniejsze funkcjonowanie naszej strony. Wziąć należy pod uwagę również to, że darmowe hostingi oferują nam darmową skrzynkę e-mail. Pliki, które są wysyłane pod ten konkretny adres, wpływają na szybkość działania naszego serwera. W takim wypadku warto systematycznie skrzynkę opróżniać, by uniknąć niechcianych problemów.

Najlepsze darmowe hostingi

Do najlepszych darmowych hostingów możemy zaliczyć między innymi: 000webhost, prv czy cba. Pierwszy od lewej oferuje nam przestrzeń dyskową o pojemności 300mb. Jego największą zaletą jest to, że nie generuje nam natrętnych reklam. Gorzej na tym tle wypadają dwa kolejne (cba i prv). Tutaj reklamy mogą być uciążliwie, nie mniej pozbyć się ich możemy za niewielką opłatą. Plusem jest też spora przestrzeń dyskowa, bo mowa tutaj o 1.5 do 5GB.

Istnieją darmowe hostingi, które służyć mogą jedynie do prezentacji szablonów. Wymienione powyżej sugestie poradzą sobie z prostymi formatami stron opartymi na wordpressie czy joomli. Są to serwery najmniej dysfunkcyjne, co za tym idzie, jeśli chodzi o rozwiązania, które nas nic nie kosztują, godne polecenia. Jeśli chcesz założyć bloga, ale jednocześnie nie wiesz, czy to dla Ciebie, darmowy hosting to dobre rozwiązanie.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz