Jak i czy technologia wpływa na nasze codzienne życie?

Jak i czy technologia wpływa na nasze codzienne życie?

Dziś nikt nie wyobraża sobie życia bez własnego smartofna. Dużo starszych osób wykorzystuje telefony tylko do dzwonienia i odbierania połączeń. To zdecydowanie im wystarcza, i jednocześnie, z ich punktu widzenia jest niesamowitą wygodą. Kilkadziesiąt lat temu, na wsiach telefon stacjonarny był tylko w jednym gospodarstwie domowym, i to było normalne. Pamiętam moje zdziwienie, kiedy mama opowiadała mi, że aby wykonać połączenie trzeba było wybrać się do domu sołtysa, bo tam najczęściej był dostępny telefon.

Co zmieniło się od tamtego czasu?

Ile telefonów jest w twoim domu? A ile osób mieszka razem z tobą? Liczby z pewnością są takie same, a być może liczba komórek jest nawet większa. Często pracownicy dostają od szefów telefony służbowe, stąd liczba urządzeń przewyższa liczbę użytkowników.

Dawniej, aby umówić się na spotkanie, trzeba było ustalić termin, miejsce i godzinę na wcześniejszym spotkaniu. Dziś możemy zrobić to w każdej chwili, z kimkolwiek chcemy. Dla osób, których ta wygoda nie spotkała w czasach młodości to naprawdę ogromna zmiana. To samo dotyczy pracy. Każdy, kto prowadzi własną działalność wie, jak wiele telefonów dziennie wykonuje i odbiera. Smartfon to niezbędne narzędzie pracy, potrzebne do komunikacji z klientem lub pracownikami.

Telefony istnieją od dawna, Internet to stosunkowo nowy wynalazek

Zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Mam nadzieję, że tak, bo to fakt. Prawdą jest, że połączenia głosowe niezmiernie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Lecz powstało coś o wiele lepszego – Internet.

Jest nieporównywalnie bardziej pomocny. Za jego pomocą możemy dosłownie zrobić wszystko, nie ruszając się z miejsca! Zarobić pieniądze – jak najbardziej. Praca zdalna swój boom przeżyła wraz z wybuchem pandemii, kiedy wiele stanowisk musiało zostać przeniesionych wraz z pracownikami do domów. Youtuberzy, influencerzy, copywriterzy, informatycy – te osoby to tylko garstka reprezentantów pracy za pomocą Internetu. Poza zarobieniem pieniędzy, Internet bardzo dobrze sprzyja ich wydawaniu. Dzięki niemu kupisz wszystko. Dosłownie wszystko, dlatego bezsensowne jest wymienianie przykładów. Będąc w temacie zarabiania i wydawania, tutaj możesz je także przechować. Większość banków ma swoje strony internetowe i aplikacje mobilne, dzięki którym można założyć rachunek bankowy w domu, co zajmie maksymalnie 10 minut. Widzisz? Łatwo wymieniłam trzy niezbędne do życia czynności, które można, dzięki rozwojowi technologii wykonywać z fotela, kanapy czy w podróży. Mimo, że dla osób urodzonych, kiedy dostęp do sieci był już rozpowszechniony, to nic zadziwiającego. Pomyśl jednak o swoich pradziadkach. Dla nich to niczym magia!

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz