Jak stworzyć inteligentną telewizję – sposoby na SMART TV.

Automatycznie zapisany szkic

Innowacyjne technologie coraz mocniej odznaczają się w codziennym życiu. Wielu z nas posiada nowoczesne urządzenia multimedialne dzięki, którym możliwe jest odtwarzanie filmów i dźwięków w niesamowitej jakości, jak również łączenie się z siecią. Niektórzy użytkownicy nowoczesnych sprzętów nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez inteligentnych telewizorów posiadający różnorodne aplikacje i oprogramowania. Jednak czy tylko posiadacze nowoczesnych odbiorników mogą liczyć na rozrywkę na najwyższym poziomie? Otóż nie. Istnieją na to sposoby. Jakie?

Jak stworzyć SMART TV ze starego odbiornika?

Okazuje się, że aby móc cieszyć się nowoczesnymi systemami, nie trzeba wymieniać swojego dotychczasowego odbiornika. Istnieje kilka sposobów na zrobienie z mniej udoskonalonego telewizora swojego prywatnego “centrum dowodzenia”. Dzięki kilku urządzeniom już niemalże każdy może stać się posiadaczem najpopularniejszych aplikacji takich jak Netflix, YouTube, Google Asystent, Spotify czy Player. Jak tego dokonać.

Otóż, rozwijające się firmy wprowadziły specjalne urządzenia, które gromadzą wszystkie tego rodzaju oprogramowania. Nie trzeba instalować ich na swoim TV, nie trzeba wymieniać całego sprzętu. Wystarczy wpiąć małą, przenośną przystawkę i cieszyć się oferowanymi usługami.

Rodzaje przystawek SMART TV BOX

Tego rodzaju urządzenie daje wiele możliwości. Jednak sam jego wygląd lub szczegółowe funkcje uzależnione są od modelu lub producenta przystawki. Oto oni:

  • XIAOMI MI TV BOX – to urządzenie od znanej chińskiej firmy, produkującej telefony, komórkowe i inne urządzenia multimedialne. To niewielkie, estetyczne urządzenie kryje w sobie wiele możliwości. Pozwala odbiorcom oglądać filmy i i inne obrazy w rozdzielczości 4K, jak również łączyć się z innymi mechanizmami. Xiaomi Tv Box to nie tylko nowoczesna, inteligentna telewizja, ale również lepsza jakość i wrażenia podczas odbioru głosu i obrazu. Urządzenia posiada dedykowany do niego pilot z funkcją Asystent Google obsługiwany za pomocą nawigowania głosowego.
  • GOOGLE CHROMCAST – to kolejna bardzo trafna propozycja. Urządzenie ciekawie się prezentuje, zajmuje mało miejsca, jest niedrogie, jak również w całości spełnia swoje zadanie. Sprzęt ten posiada wbudowany system Android dzięki, któremu możliwe jest odtwarzanie najpopularniejszych aplikacji i narzędzi. Ponadto zainstalowany sklep Google Play daje możliwość pobierania nowych i potrzebnych oprogramowani. Ta przystawka również sterowana może być głosem, co znacznie ułatwia poruszanie się po jej interfejsie.
  • SAVIO ELMAK TB-G01-3 – to coraz bardziej zdobywająca popularność przystawka w średniej cenie. Jej głównymi zaletami są: prosta i wielofunkcyjna obsługa multimediów, odtwarzanie plików muzycznych czy filmów oraz odpalanie ulubionych gier – a to wszystko w niezwykle dobrej jakości i rozdzielczości. Proste podłączenie do telewizora, jak również dedykowany pilot pozwalają na szybkie nawigowanie.

Jak zrobić smart TV oraz które urządzenie wybrać?

Znając już najlepsze modele przystawek dzięki, którym można stworzyć SMART TV, należy wybrać odpowiedni model. Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na kilka czynników takich jak:

– rodzaj podłączenia – większość przystawek łączy się z odtwarzaczem za pomocą kabla HDMI, warto sprawdzić, jakie nasz telewizor posiada wejścia i możliwości.

– pamięć zewnętrznego urządzenia – większa pamięć daje możliwość pobrania sporej ilości aplikacji, jak również zgrywanie wielu filmów czy plików muzycznych.

– rodzaj obsługiwanych formatów,

– system operacyjny przystawki,

– wielkość, rozmiar i model urządzenia, itp.

Okulary zerówki damskie – gdzie można kupić najlepsze modele?
Jak zresetować komputer?
Jak zrobić screenshot na komputerze

Dodaj komentarz