Sprzęt dla graczy E-sportowych

Automatycznie zapisany szkic

Śledząc historię e-sportu zauważyć możemy, iż przeszedł on długą drogę od momentu swoich narodzin do stanu obecnego. Zaczynając, jako zabawa dla największych zapaleńców elektronicznej rozrywki stał się ogólnoświatowym widowiskiem. Jest to gałąź rozrywki, której wartość z roku na rok stale rośnie, przekraczając obecnie kwotę miliard dolarów. Jak w każdej innej branży nastawionej na rywalizację, umiejętności połączone z często wieloletnim treningiem stanowią podstawę, na której e-sportowcy budują swój sukces. Jednak podobnie jak w innych dziedzinach sportu, ciężko wyobrazić sobie, aby profesjonaliści korzystali ze sprzętu niskiej jakości. Na poziomie gdzie ułamki sekund decydują o zwycięstwie lub porażce liczyć się może najmniejszy nawet detal. Skompletowanie całego, potrzebnego do rozgrywek e-sportowych sprzętu to często nie lada wyzwanie, warto jednak przygotować się odpowiednio, tak, aby jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo w przyszłości.

Wyposażenie gracza e-sportowego – czego zabraknąć nie może?

Nie każdy o tym pamięta, ale podstawą, profesjonalnego grania powinno być odpowiednio dobrane, ergonomiczne biurko gamingowe. To w końcu na nim umieścimy pozostałe sprzęty oraz akcesoria potrzebne nam do walki na wirtualnych arenach. Musi być ono odpowiednie duża, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń roboczą do swobodnego manewrowania myszką, ustawienia klawiatury, głośników oraz największego nawet monitora w taki sposób, aby używanie ich było jak najbardziej intuicyjne. Biulka takie posiadają często dodatkowa udogodnienia jak: dedykowany uchwyt na napój, pałąk na słuchawki albo uchwyt na pada z portem USB. Równie istotnym, co biurko elementem, którego nie może zabraknąć w żadnym zestawie profesjonalnego e-sportowca jest odpowiedni fotel. Powinien być on wyprofilowany w taki sposób, aby zapewnić komfortowe używanie nawet przez wiele godzin w ciągu dnia. Powinien być także regulowany w jak największej ilości płaszczyzn, aby każdy mógł ustawić go w pełni ergonomicznie niezależnie od swojej wagi, wzrostu czy osobistych preferencji.

Biurko i fotel są, ale co dalej?

Kolejnym, niezbędnym wręcz sprzętem będą odpowiednio dobrane mysz, oraz klawiatura. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, aby podczas turnieju, któryś z zawodników używał standardowych, biurowych akcesoriów tego typu. Sytuacja analogiczną byłby piłkarz grający na boso albo kolarz, jadący na 20 letnim rowerze miejskim. W końcu jednymi z najważniejszych czynników w wielu grach sieciowych są: czas reakcji oraz precyzja sterowania. Klawiatury oraz myszki przeznaczone dla graczy są nie tylko o wiele bardziej wytrzymałem od swoich klasycznych odpowiedników. Mają także dedykowane przyciski, pozwalają na zmianę parametrów takich jak DPI czy czułość przycisków oraz są wykonane tak, aby nie męczyć dłoni nawet po wielogodzinnych sesjach z ulubionym tytułem. Podczas kompletowania takie zestawu, zapomnieć nie można o doborze odpowiedniej jakości monitora. Powinien być on nie tylko odpowiednio duży tak, aby ułatwić zauważanie nawet potencjalnie nieistotnych detali, ale także umożliwiać grę w jak największej płynności gdyż i ten czynnik wpłynąć może na wynik rozgrywek. Równie ważnym, co wyświetlany obraz pozostaje dźwięk, słyszany przez gracza w czasie zabawy. Odpowiednie słuchawki pozwolą nie tylko no komfortową komunikację z pozostałymi członkami drużyny, ale także dzięki odtwarzaniu dźwięku dobrej, jakości w trój wymiarze pozwalają określić kierunek, z jakiego zbliżać się będzie wrogi gracz jeszcze przed jego zobaczeniem.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz