Procesor o ośmiu rdzeniach

Procesor o ośmiu rdzeniach

W czasach obecnych procesory o ośmiu rdzeniach, czyli procesory AMD i opcje takie jak Core i9 łączy się rzecz jasna z laptopami, które ważą grubo ponad trzy kilogramy i maja błyszczące matryce. Jednym słowem tego typu sprzętów raczej nie używa się do tej mobilnej pracy i co równie istotne taki masywny laptop może mieć nawet osiem portów USB, w tym trzy poryty USB 3.0 i na dokładkę 64 GB pamięci RAM typu DDR4. Coś w tym stylu używane jest do edycji materiału filmowego nakręconego w jakości 4K lub w jakości 6K, a specjaliści od obróbki tego typu materiału mają też drugi laptop, który waży mniej niż te dwa kilogramy, bo z tym lżejszym sprzętem zazwyczaj odwiedzają oni konkretnego klienta, po to by z nim porozmawiać i pokazać taki przykładowy film promocyjny. Takie użytkowanie tej maszyny ma sens, bo chodzenie z nią niestety bywa męczące.

Czy każdy potrzebuje masywnego laptopa?

W obecnych czasach także lżejsze maszyny mogą mieć procesory o tych sześciu lub ośmiu rdzeniach, ale masa 1500 gram zazwyczaj jest powiązana z tymi ośmioma lub szesnastoma GB pamięci RAM typu DDR4. Jednym słowem taki laptop nie jest najlepszym do edycji materiału graficznego w tej wysokiej rozdzielczości, ale kobiety pracujące mogą docenić taki sprzęt i nie chodzi tu jedynie o same podzespoły elektroniczne, ale też i o to, że dany laptop ma matową matrycę, dzięki której można kończyć pracę na ławce w ogrodzie i to pod gruszą. w ten wyjątkowo ciepły letni dzień. Zaletą takiego laptopa z procesorem o ośmiu rdzeniach jest także klawiatura podświetlana na niebiesko, którą otacza ta srebrna ramka, czyli detal upiększający wyjątkowo ceniony przez kobiety biznesu, bo one chcą mieć taki wyjątkowo mocny laptop. Bardziej doceniają jednak te ciekawe sprzęty z pewną ilością ozdobnych drobiazgów, bo takie ciekawiej się prezentują i co równie istotne mogą mieć one wzmocnioną konstrukcje, a to także ma kluczowe znaczenie.

Osiem rdzeni i wzmocniona konstrukcja.

Wiele mniejszych laptopów, które maja procesor o sześciu lub o ośmiu rdzeniach, to także te komputery z pewną ilością detali ozdobnych i z wzmocniona konstrukcją. Taka wzmocniona konstrukcja oznacza wzmocniona obudowę. Jednym słowem coś w tym stylu oznacza pewnego rodzaju wytrzymałość. Laptop tego rodzaju może wytrzymać te kilka upadków na typową podłogę z wysokości około metra, czyli po tych kilku upadkach będzie on nadal działał, a najtańsze sprzęty z procesorami, które znacząco zwalniają już po pierwszym roku użytkowania zapewne juz po pierwszym podobnym upadku będą się nadawać wyłącznie na śmietnik.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz