Ranking 5 najlepszych kart graficznych do 1000 zł

Automatycznie zapisany szkic

Rynek kart graficznych został zachwiany przez koparki kryptowalut. Na szczęście nadal można kupić dobre karty graficzne, które są tanie i skuteczne.

Aktualnie ciężko jest znaleźć tanią kartę graficzną, która pozwoliłaby na czerpanie przyjemności z płynniej gry i ładnej grafiki. Problem ten w szczególności dotyczy najnowszych kart graficznych. Ograniczona ilość towaru z górnej półki automatycznie wpływa na ich tańsze odpowiedniki. Użytkownicy wykupują tańsze karty graficzne, a producenci korzystają na tym podnosząc ich ceny. Na szczęście w tym szaleństwie ostało się kilka produktów, które warte są uwagi i pozwolą cieszyć się nawet nowszymi tytułami gier.

5 najlepszych kart graficznych do 1000 zł

1. MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC

Doskonała propozycja dla graczy. Ze względu na jej niewielkie rozmiary doskonale wpasuje się do komputerów z mniejszymi obudowami. Karta graficzna posiada pamięć wideo 4 GB GDDR5 oraz opiera się na procesorze Pascal GP 107 z 768 rdzeniami CUDA. Zapewnia płynną rozgrywkę i doskonale sprawdzi się w większości znanych tytułów.
Ten model karty posiada złącza wideo HDMI, DisplayPort oraz DL-DVI-D.

2. MSI GeForce GTX 1650 D6 Ventus XS

Jedna z tańszych kart graficznych na rynku, a jednocześnie wyjątkowo warta uwagi. Posiada 4 GB pamięci GDDR6 i jest idealnym zamiennikiem dla powyższego GTX 1050 Ti. Spełni oczekiwania wymagających graczy i pozwoli rozpoczynać wiele rozgrywek na najwyższych ustawieniach graficznych.
Posiada złącza wideo HDMI, DisplayPort oraz DVI-D

3. Gainward GeForce GTX 1650 D6 Ghost

Jedna z ciekawszych propozycji kart graficznych w cenie do 1000 zł. Jest równie niewielka jak GTX 1050 Ti, posiada 4GB pamięci GDDR6. Jej zegary pracują ze standardowymi ustawieniami.
Złącza wideo dostępne w tym modelu: DisplayPort oraz HDMI

4. Gigabyte Radeon RX 5500 XT OC 4G

Jej zegary zostały fabrycznie podkręcone. Z tego powodu posiada dodatkowe chłodzenie Windforce 2X, które gwarantuje odpowiednio niskie temperatury nawet podczas najbardziej zażartych rozgrywek. Posiada 4 GB wbudowanej pamięci GDDR6.
Dostępne złącza wideo: HDMI oraz DisplayPort

5. XFX Radeon RX 570 RS 8GB XX

Do niedawna była to najlepsza karta na rynku biorąc pod uwagę jej możliwości w stosunku do ceny. Teraz niestety podrożała, chociaż wciąż mieści się w granicy do 1000 zł, a jej wydajność pozostaje równie zadowalająca. Ta karta graficzna jako jedyna z zestawienia ma 8 GB wbudowanej pamięci GDDR6.
Posiada złącza wideo DVI-D, DisplayPort oraz HDMI.

Najlepsza karta graficzna do 1000 zł

Mimo trudnej sytuacji rynkowej, wciąż można znaleźć karty graficzne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Powyższe propozycje pozwolą na płynną grę na wysokich detalach w wielu interesujących tytułach. Drugą możliwością jest przeczekanie do lepszych czasów, kiedy ceny kart graficznych wrócą do swoich zwyczajnych cen. Niestety nie da się określić okresu normowania się rynku.

Ewolucja konsol dla graczy
Jaki głośnik do komputera sprawdzi się najlepiej?
Imperium Zuckerberga, czyli czym zarządza twórca Facebooka?

Dodaj komentarz